Zaman - Time - Shi gan (2006)

Zaman - Time - Shi gan (2006)Koreli usta Kim Ki-duk, son filmi "Zaman"da, yeni nesildeki güzellik ve estetik saplantısını eleştiriyor. Geçtiğimiz haziran ayında Karlovy Vary Film Festivalinin açılışında dünya prömiyeri yapılan "Zaman", gerçek ameliyat sahneleriyle yönetmenin istediği "şok etkisini" de yaratıyor.

Sehi ve Civu yıllardır birlikte olan bir çifttir. Sehi, yüzünden sıkıldığını düşündüğü Civu'ya artık yetmediği fikrine kapılır. Genç kadın sevgilisinin bir başkasından hoşlanabileceği düşüncesini kafasından atamaz ve önüne geçemediği kıskançlık krizleri yaşamaya başlar. Sehi bir gün ardında hiç iz bırakmadan ortadan kaybolur. Civu kırılmıştır, ancak bir süre sonra kız arkadaşının yokluğuna alışır. Bu arada Sehi yüzüne estetik ameliyat yaptırmıştır. Bir gün Civu, adı Sihi olan bir gizemli bir kadınla tanışır ve ona âşık olur. Ne var ki, eski kız arkadaşı Sehi onunla tekrar ortaya çıkınca işler karışır.

"Boş Ev", "İlkbahar Yaz Sonbahar Kış ve İlkbahar", "Yay" ve "Fedakar Kız" filmlerinin yönetmeni Kim Ki Duk, bu kez estetik ameliyatların zaman ve sevgi kavramları üzerine etkileyici bir filme imza atıyor.

Gösterim Tarihi: 05.01.2007
Yönetmen: Ki-duk Kim
Oyuncular:Jung-woo Ha , Ji-Yeon Park , Jun-yeong Jang , Gyu-Woon Jung , Ji-heon Kim , Sung-min Kim , Kiki Sugino , Hyeon-a Seong ,
Senaryo: Ki-duk Kim
Görüntü Yönetmeni: Jong-moo Sung
Kurgu: Ki-duk Kim
Müzik: Hyung-woo Noh
Yapımcılar: Ki-duk Kim, Michio Suzuki
Dili: Korece.
Ülke: Japonya, Güney Kore.
Yılı: 2006
Süre: 97 dk
Türü: Dram, Romantik

0 Response to "Zaman - Time - Shi gan (2006)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel