Aşk İksiri - The Mistress of Spices (2005)

Aşk İksiri, baharatların sihirli dünyasında büyümüş genç ve güzel bir kadın olan Tilonun düştüğü ikilemlerle ilgili büyüleyici ve aynı zamanda şehvet dolu bir masal. İhtiyacı olanlara yardım etmesi beklenirken, Tilo insanların geçmişlerini ve geleceklerini görmeye başlar.

Tilo San Franciscoda bulunan SPICE BAZAAR (Baharat Çarşısı) adında küçük bir mağazada çalışmaktadır. Kapısını çalan kimseyi geri çevirmeden, baharatların yardımıyla en iyi ilacı bulmaktadır. Fakat güçlerinin işe yaraması için mutlaka uyması gereken 3 kural vardır: baharatları sadece başkalarına yardım etmek için kullanmalıdır, başka bir insanın tenine dokunmamalıdır ve dükkanından asla çıkmamalıdır.

Yakışıklı ve gizemli bir mimar olan Doug, motosikletiyle Tilonun mağazasının önünde kaza yapar. Tilo Dougun yaralarını iyileştirir ve o andan itibaren hayatı değişmeye başlar. Tilonun arzuları hayatında ilk defa harekete geçmiştir. Hayatta başkalarına yardım etmekten daha fazlasının olduğunu anlamaya başlar. Kurallardan haberi vardır, baharatlar onu uzak durması için uyarmaktadır. Fakat Dougun kendisine yardımcı olan baharatları yoktur tabii ki, ve elinde çiçeklerle Tiloya çıkma teklifinde bulunur.

Ne kadar karşı koyarsa koysun, Dougun ısrarcı, dürüst ve arkadaşça tutumu, onları birbirlerine daha da yaklaştırır. Yanlışlıkla birbirlerine fiziksel olarak dokununca en önemli kurallardan birini bozmuş ve baharatları kızdırmış olurlar. Baharatlar artık şefkat ve romantizm havasından çıkmışlardır fakat Tilo aşkın büyüsüne kapılır ve baharatlarını geride bırakarak Dougla bir akşam yemeğine çıkmayı kabul eder. Baharatlar onu cezalandırmaya başlar, Tilo aşık oldukça, müşterileri acı çekmektedir.

Tilo bir yandan yaptığı işi sürdürerek insanlara yardım etmek istemekte, bir yandan da aşkı yaşamak istemektedir Kendi hayatına geri dönerse, yardım ettiği bütün insanlar acı çekecektir. Dönmezse de, Dougı sonsuza dek kaybedecektir!

Tilo, geçmişi, arkadaşları, arzuları ve tabii ki baharatları arasında sıkışıp kalmıştır. Yeni bir hayata başlamalı mıdır, yoksa baharatlarına geri mi dönmelidir?

Gösterim Tarihi: 02.02.2007
Yönetmen: Paul Mayeda Berges
Oyuncular: Aishwarya Rai Bachchan, Dylan McDermott, Nitin Ganatra, Adewale Akinnuoye-Agbaje
Senaryo: Gurinder Chadha, Paul Mayeda Berges
Görüntü Yönetmeni: Santosh Sivan
Müzik: Craig Pruess
Kurgu:Alexandro Rodríguez
Yapımcılar: Deepak Nayar, Gurinder Chadha
Yılı: 2005,
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 96 dk.
Türü: Dram, Romantik

0 Response to "Aşk İksiri - The Mistress of Spices (2005)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel