Rüya Kızlar - Dreamgirls (2006)

Umut vaat eden ?The Dreamettes? adlı müzik grubunu kuran Effie (Jennifer Hudson), Deena (Beyonce Knowles) ve Lorrell (Anika Noni Rose) adlarındaki üç kız, hırslı menajer Curtis Taylor Jr. (Jamie Foxx) tarafından bir yetenek yarışmasında keşfedilir. Curtis, bu kızlara, hayatlarının teklifini yaparak onlara ünlü sanatçı James Thunder Early?nin (Eddie Murphy) vokalistleri olmalarını teklif eder.

Curtis, zamanla kızların görünüşlerinin ve seslerinin kontrolünü ele alır ve halkın büyük ilgisini uyandıran kızların sonunda kamuoyunda, kendi dışavurumlarının ifadesi olan ?The Dreams-Rüyalar? ismi ile anılmasını sağlar. Ancak, bu kamuoyu ilgisi zamanla Deena üzerine yoğunlaşmaya başlar ve sonunda da daha az ilgi çekici olan Effie?yi tamamen dışa iter. The Dreams, mükemmel bir fenomen olmayı başarmasına rağmen, şöhretin ve zenginliğin, tahmin edebileceklerinden çok daha fazlasına sebep olabilecek bedelleri olduğunu, yeni yeni anlamaya başlayacaklardır.

Gösterim tarihi: 23.02.2007
Yönetmen:Bill Condon
Oyuncular:Jamie Foxx , Beyoncé Knowles , Eddie Murphy , Danny Glover , Jennifer Hudson , Anika Noni Rose , Keith Robinson , Sharon Leal , Hinton Battle , Mariah I. Wilson , Yvette Cason , Ken Page , Ralph Louis Harris , Michael-Leon Wooley , Loretta Devine ,
Senaryo:Bill Condon , Tom Eyen ,
Müzik:Tom Eyen , Henry Krieger ,
Türü: Müzikal, Dram
Yılı: 2006
Ülkesi: ABD
Dili: İngilizce
Süresi: 131 dakika

0 Response to "Rüya Kızlar - Dreamgirls (2006)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel