Sevimli Dinozor - Urmel aus dem Eis (2006)

Titiwoo okyanusun ortasında küçük volkanik bir adadır. Burada sevimli ama bir o kadar da dağınık fikirli HORATIO TIBBERTON yaşar. Tibberton çok yönlü fakat toplumla uyumsuz bir bilim adamıdır. Güney denizindeki bu doğa parçasına, kasvetli şatosunda uşağı SAMI ile yaşayan kendini beğenmiş Kral PUMPONELL (Mehmet Ali Erbilin sesinden) tarafından sürgüne gönderilmiştir.

Profesörün evlat edindiği TIMin yanı sıra, adanın önde gelenlerinden bir grup yaratık da profesörün kendine özgü dil okuluna devam etmektedir: telaffuz sorunu yaşayan penguen PING; kendi çatısı altında yatıp felsefe yapmayı yeğleyen sınıf başkanı kertenkele MONTY (Yavuz Seçkinin sesinden); sürekli ağaç gövdeleriyle kayalara çarptığından tüyünü kaybetme eğilimindeki sakar, pabuç gagalı SHOE; sık sık denizdeki kayalığında güneşe karşı oturup melankolik bir havayla yürek parçalayıcı şarkılar söyleyen deniz aslanı SOLOMON; Tibbertonun evinin, okulunun ve küçük ada halkının düzeninden sorumlu alıngan ve duygusal bayan domuzcuk PEG.

Gösterim Tarihi: 18.05.2007
Yönetmen: Reinhard Klooss, Holger Tappe
Orjinal seslendirme: Wigald Boning , Anke Engelke , Florian Halm , Christoph Maria Herbst , Kevin Iannotta , Ulrike Johanssen , Stefan Krause , Zoe Martin , Oliver Pocher , Domenic Redl , Frank Schaff , Klaus Sonnenschein , Bernhard Völger , Wolfgang Völz
Türkçe Seslendirenler: Mehmet Ali Erbil, Yavuz Seçkin, Oya Küçümen
Senaryo: Oliver Huzly, Reinhard Klooss
Müzik: James Dooley
Kurgu: Fabian Mueller
Yapımcı: Reinhard Klooss
Yılı: 2006,
Ülke: Almanya
Süre: 87 dk.
Türü: Animasyon
Diğer ismi: Impy's Island

0 Response to "Sevimli Dinozor - Urmel aus dem Eis (2006)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel