Aşk Manzaraları - Scenes of a Sexual Nature (2006)

Aşkta hata olur mu?
Beraber olduğumuz insandan daha mutlu olacağımız biri var mı?
İlk bakışta aşka inanır mısınız?
Tek sevgili yeter mi?
Aşk ve seks... Bazıları bir türlü yaşayamıyor, bazıları için vazgeçilmez bir ihtiyaç olmaya devam ediyor, bazıları umursamıyor, bazıları da satın alıyor, ama bir şekilde, herkesin hayatında ikisine de yer bulunuyor. İnsanoğlunun bu konudaki tek ortak yanı birine bir şekilde bağlanma isteği. Duygusal, fiziksel, bilinçaltından veya cinsel bir bağ olması fark etmiyor, herkes başkalarına bağlı olmak istiyor. Peki, bu işin kuralları var mı? Birinin sizden hoşlandığını ya da aşık olduğunu nasıl anlarsınız? Bir insanla kısa bir an için mi, bir ömür boyu mu birlikte olmak istediğinize nasıl karar veriyorsunuz?
Bu konularda ayırt edici kelime Aşk. Çok sayıda büyük düşünüre göre aşk, gerçekçilikten çok ihtiyaca göre şekillenen ulaşılamaz bir kavram, diğerlerine göre hayatı çekilir kılan yegane şey. Aşk Manzaraları, insanoğlunun aşkı bulma denemelerine göz atıyor.
Üç kilometrekarelik bir alana yayılmış, muhteşem manzaralarla, tahta köprülerle, göletlerle dolu bir parkta sıcak bir günde geçen film, yedi çiftin aşk hayatlarını beyazperdeye taşıyor. Boşanmış bir çift geçmişlerini sorguluyor, yaşlı bir çift gençlik aşklarını hatırlıyor ve film, bu konu hakkındaki bütün varsayımları çürütüyor.
Aşk Manzaraları zekice hazırlanmış esprilerle aşkı harmanlayan unutamayacağınız bir romantik komedi!

Gösterim Tarihi:29.06.2007
Yönetmen: Ed Blum
Oyuncular: Ewan McGregor, Holly Aird, Eileen Atkins, Hugh Bonneville, Tom Hardy
Senaryo: Aschlin Ditta
Görüntü Yönetmeni: David Meadows
Müzik: Dominik Scherrer
Kurgu: Joe McNally
Yapımcı: Ed Blum
Ülke: İngiltere
Dili: İngilizce
Süre: 91 dk
Yılı: 2006
Türü: Komedi , Dram , Romantik

0 Response to "Aşk Manzaraları - Scenes of a Sexual Nature (2006)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel