Bulanık Sular ? DeUsynlige ? Troubled Water (2008)

Bulanık Sular ? DeUsynlige ? Troubled WaterJan Thomas?ın hapishanedeki son günü diğer mahkumlar tarafından dövülüp kaynar suya batırılmasıyla başlar. Buna rağmen, her ne kadar masum olduğunu iddia etse de çocuk katili olarak yaftalandığından daha kötü bir uğurlama ile karşılaşmadığı için kendisini şanslı saymaktadır. Artık özgürdür ve her şeye yeniden başlamak için ikinci bir şansa sahiptir. Yetenekli bir organist olarak Oslo kilisesinde bir iş bulur. Burada nazik tavrı ve yeteneği sayesinde kısa sürede üstlerinin saygısını kazanır. Çok geçmeden pastör(rahibe) Anna ve küçük oğlu Jen?in de kalbini kazanmayı başarır. Onlara hapishane günlerinden bahsetmemeye karar verir. Ancak geçmişi yakasını bırakmamaktadır: Öğretmen olan Agnes kiliseye bir okul gezisi gerçekleştirmektedir. O sırada organistin, biricik oğlunu öldürmekten hüküm giymiş genç Jan Thomas olduğunu fark eder?

?Troubled Water? geçmişiyle ve kendi kesişen kaderleriyle hesaplaşmaya/ uzlaşmaya/barışmaya çalışan insanlarla ilgili iki çarpıcı hikayeyi ustalıkla bir araya getirmektedir. İyiyi ve kötüyü, suçu ve masumiyeti rahatsız edici bir biçimde harmanlayan; sempatiyle ya da anlayışla bakılan bütün karakterlerin hayatlarını kontrol eden/ denetleyen bir drama.

Gösterim Tarihi : 12 Şubat 2010
Yönetmen : Erik Poppe
Oyuncular: Pål Sverre Valheim Hagen (Jan Thomas) , Trine Dyrholm (Agnes) , Ellen Dorrit Petersen (Anna) , Fredrik Grøndahl (Jens) , Trond Espen Seim (Jon M) , Angelou Garcia (Malin) , Henriette Garcia (Selma)
Senaryo : Harald Rosenløw-Eeg
Ülke: Norveç , İsveç , Almanya
Dili: Norveçce , Danca
Süre: 115 dk
Yılı: 2008
Türü: Dram , Müzik

0 Response to "Bulanık Sular ? DeUsynlige ? Troubled Water (2008)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel