Çılgın - C.R.A.Z.Y. (2005)

Zac, 5 oğulları olan Beaulieu ailesinin dördüncü çocuğudur. Annesi, yılbaşı gecesi doğan ve saçında beyaz bir tutam bulunan Zacin kutsanmış bir çocuk olduğunu düşünür. Annesinin korumacı tavrına karşı, hayat Zac için hiç de kolay değildir. Her biri ayrı bir dert olan erkek kardeşleri Zacin yaşamını cehenneme çevirirler. Ancak Zacin esas sorunu içten içe hayran olduğu babasıyladır. Maço bir erkek sayılabilecek babası Zacin yeterince erkeksi olmadığını düşünmektedir.

Beaulieu ailesinin 5 oğlundan birisi olan Zac ve babasının 20 yıla uzanan hikayesini anlatan "C.R.A.Z.Y." kahkaha ve gözyaşının birbirine karışarak seyredileceği bir başyapıt. Hem eleştirmenler, hem de seyirci nezninde büyük beğeni kazanan film babalar ve oğulların sevgi ve nefret dolu ilişkilerini konu alıyor. Özellikle müzik kullanımı ile ön plana çıkan film, Patsy Cline'dan Jefferson Airplanee, Pink Floyd'dan The Rolling Stones'a, David Bowie'den Charles Aznavour'a, Elvis Presley'den The Cure'a, pek çok efsanevi ismin şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Gösterim Tarihi: 02.06.2006
Yönetmen: Jean-Marc Vallée
Oyuncular: Michel Côté , Marc-André Grondin , Danielle Proulx , Émile Vallée , Pierre-Luc Brillant , Maxime Tremblay , Alex Gravel , Natasha Thompson , Johanne Lebrun ,
Senaryo: François Boulay, Jean-Marc Vallée
Görüntü Yönetmeni: Pierre Mignot
Kurgu: Paul Jutras ,
Müzik: David Bowie ,
Yapımcılar: Pierre Even, Jean-Marc Vallée
Dili: Fransızca
Ülke: Kanada
Yılı: 2005
Süre: 127 dk.
Türü: Dram
Diğer ismi: Crazy

0 Response to "Çılgın - C.R.A.Z.Y. (2005)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel