Kurt Adam - The Wolfman (2010)

Anthony Hopkins - Kurt Adam ? The WolfmanLawrence Talbot?un çocukluğu annesinin öldüğü gece sona erer. Blackmoor?daki Viktorya tarzı malikaneden bir gece vakti ayrılır ve olanları unutmak için onlarca yıl buradan uzak durur. Ancak kardeşinin nişanlısı Gwen Conliffe (Emily Blunt) kendisini bulup, kayıp sevgilisi için yardım istediğinde, Talbot aramalara katılmak üzere evine döner. Son derece güçlü ve kana susamış bir yaratığın köylüleri öldürdüğünü ve Aberline adındaki (Hugo Weawing) Scotland Yard müfettişinin soruşturma için bölgeye geldiğini öğrenir.

Talbot bu korkunç yapbozun parçalarını teker teker birleştirdiği sırada, dolunayda insanları kurtadama dönüştüren eski bir lanetten haberdar olur. Yaşanan katliamı durdurmak ve zamanla sevmeye başladığı kadını korumak amacıyla Talbot, Blackmoor civarındaki ormanlarda bulunan vahşi yaratığı yok etmek zorundadır. Ancak Talbot, en korkunç ve ürkütücü kabuslardan fırlayan canavar tarafından ısırılır ve böylece karanlık yönü açığa çıkar.

Gösterim Tarihi : 19 Şubat 2009
Yönetmen : Joe Johnston
Oyuncular: Anthony Hopkins (Sir John Talbot) , Benicio Del Toro (Lawrence Talbot) , Hugo Weaving (Det. Aberline) , Emily Blunt (Gwen Conliffe), Simon Merrells , Gemma Whelan , Mario Marin-Borquez , Asa Butterfield , Cristina Contes , Art Malik , Malcolm Scates
Senaryo : Andrew Kevin Walker , David Self
Görüntü Yönetmeni : Shelly Johnson
Kurgu: Walter Murch , Dennis Virkler , Mark Goldblatt ,
Müzik: Danny Elfman ,
Dili: İngilizce , Rumence
Ülke: ABD
Yılı: 2010
Süre: 103 dk.
Türü: Dram , Korku , Gerilim

0 Response to "Kurt Adam - The Wolfman (2010)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel