Melekler ve Kumarbazlar (2009)

19 Ağustos 1999 tarihinde olan depremden sonra Adapazarı?nda dört yakın arkadaşın yaşadığı travmaları, geleceğe dair umutlarını, arayışlarını ve tutkularını anlattığı gerçek bir yaşam hikayesi olan ?Melekler ve Kumarbazlar? adlı sinema filmini yönetmen ?sert bir taşra filmi? olarak tanımlamaktadır.

Çocukluk rüyasını evlenmeden önceki son yaz tatilinde gerçekleştirmek isteyen bir adam: Şehsuvar. Geçmişini kaybetmiş bir kadın: Zeynep. Hayatını Sakaryasor'a adamış fanatik bir amigo: Selami. Hayata tutunamayan, saplantılarının esiri olmuş serseri bir adam: Haydar. 17 Ağustos depreminde bir enkazda kalan genç bir adam: Soner. Eşini ve oğlunu depremde kaybetmiş alkolik bir fotoğrafçı: İrfan Abi. Sert bir hayatın ortasında yapayalnız bir akdın: Aydan. Gelgitli bir ilişkinin ortasında kalmış yaptığı işlerde bir türlü istediklerini gerçekleştirememiş bir kahveci: Metin. Ne istediğini bilen ama hayatını bir türlü yoluna koyamayan Aysun.

Taşranın sert dünyasında kesişen parçalanmış hayatlar, mutluluğun ne olduğunu bilmeyen nefes almayan insanlar, tamamlanmamış öyküler. Asla sona ermeyen gerçek ve uzun hikayeler. Kazananların sonsuza kadar kazanamayacağı, yıkıma uğramış enkaz olan hayatın kesitleri...

Gösterim Tarihi: 23 Ekim 2009
Yönetmen : Ertekin Akpınar
Oyuncular : Cem Davran, İrem Altuğ, Hakan Gerçek, Bülent Şakrak, Nail Kırmızıgül
Senaryo :Ertekin Akpınar
Dağıtım: Özen Film
Yapımcı: Burak Saraçoğlu
Ülke: Türkiye
Dili: Türkçe
Süre: dk
Yılı: 2009
Türü: Dram

0 Response to "Melekler ve Kumarbazlar (2009)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel