Özgür Woodstock - Taking Woodstock (2009)

Taking Woodstock, zamanda her şeyin mümkün görüldüğü bir ana yapılan eğlenceli bir yolculuk. Greenwich Köyü'nde iç mimar olarak çalışan Elliot (DEMETRI MARTIN) o dönem oluşan gay hakları hareketlerinin sözcülüğünü yapmaktadır. Ama hala aile işine de yardım etme yükümlülüğü hissetmektedir. Babası Jake (HENRY GOODMAN) ve annesi Sonia (IMELDA STAUNTON) Catskills'te El Monaco adlı bir motel işletmektedirler. Fakat ikisi de çok aksi insanlardır ve bu tavırlarıyla müşterilerini de birer birer kaçırırlar. İşler artık dibe vurmak üzeredir. 1969 yazında bankanın motele haciz koymasıyla Elliot taşradaki El Monaco'ya dönüp motelin kurtarılmasına yardım etmek zorunda kalır.

Tam da bunun üzerine önceden komşu kasaba Wallkill'de yapılması planlanan bir müzik ve sanat festivalinin izninin iptal edildiğini öğrenir. Elliot hemen Woodstock Ventures yapımcısı Michael Lang'i (JONATHAN GROFF) arar ve festival için organizatörlere kendi motellerini kullanabilecekleri teklifinde bulunur. Bu zor durumda biraz gelir elde edebilecektir. Festival için daha büyük alana ihtiyaç olmasından dolayı Lang'i yolun aşağısında 240 dönümlük bir mandıra işleten komşusu Max Yasgur'la (EUGENE LEVY) tanıştırır. Kısa bir süre içinde Woodstock personeli El Monaco'ya yerleşir ve yarım milyon insan da ?White Lake'te Müzik ve Barış'ın 3 günü? sloganı ile Yasgur'un çiftliğine doğru yola çıkmıştır bile.

Biraz arkadaşlarının yardımıyla, biraz da kasabalının direnişiyle Elliot kendini bir nesli tanımlayacak bir deneyimin içine sürüklenmiş bulur. Bu deneyim hem onun hayatını, hem de popüler kültürü sonsuza kadar değiştirecek ve bir dönüm noktası olarak tarihe geçecektir.

Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2009
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Jeffrey Dean Morgan, Emile Hirsch, Eugene Levy, Liev Schreiber, Paul Dano
Senaryo: James Schamus , Elliot Tiber
Müzik: Danny Elfman
Görüntü Yönetmeni: Eric Gautier
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 120 dk
Yılı: 2009
Türü: Komedi , Dram , Müzik

0 Response to "Özgür Woodstock - Taking Woodstock (2009)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel