Pıtırcık - Le Petit Nicolas - Little Nicholas (2009)

Pıtırcık - Le Petit Nicolas - Little NicholasPıtırcık hayatından memnundur: Onu seven bir ailesi, muhteşem arkadaşları vardır ve her şeyin böyle devam etmesini istemektedir.

Ancak birgün her şey değişir: Anne ve babasını konuşurken duyan Pıtırcık, konuşmalardan yeni bir kardeşi olacağı anlamını çıkarır ve paniğe kapılır. Herkes yeni gelen bebeği daha çok sevecek ve artık ailesinin onunla ilgilenmeye zamanı kalmayacaktır. Hatta Parmak Çocuk masalında olduğu gibi onu ormana bırakıp gideceklerdir. Pıtırcık ailesinin kendisinden vazgeçmemesi için çeşitli taktikler uygulamaya başlar ama bu taktikler pek istediği gibi işlemez ve sonuçta ailesini kızdırır.

Pıtırcık ve arkadaşları B planına geçerler: Pıtırcık önce geldiğine göre o kalacaktır ama bebekten kurtulmaları gerekir. Bu işi halletmek için önce paraya ihtiyaçları vardır, sonra ise? Tam bu planı uygulamaya koyduklarında Tıngır, bir kardeşe sahip olmanın ve ağabey olmanın aslında faydaları olduğunu anlatır. Bunun duyan Pıtırcık, ağlayarak eve gider ve bir kardeşi olursa çok mutlu olacağını ailesine pişmanlıkla anlatır. Ailesi bu duruma şasırır çünkü bir yanlış anlama olmuştur.
Ama Pıtırcık?ı bekleyen başka bir sürpriz vardır.

Gösterim Tarihi: 15 Ocak 2009
Yönetmen: Laurent Tirard
Oyuncular:Maxime Godart (Nicolas), Valérie Lemercier (Nicolas?nın annesi), Kad Merad (Nicolas?nın babası), Sandrine Kiberlain (La maîtresse)
Senaryo: Alain Chabat, René Goscinny
Ülke: Fransa , Belçika
Dili: Fransızca
Süre: 91 dk
Yılı: 2009
Türü: Komedi , Aile

0 Response to "Pıtırcık - Le Petit Nicolas - Little Nicholas (2009)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel