Veda Vakti - Le temps qui reste (2005)

Kendisinden başka pek bir şeyi önemsemeyen Romain genç bir moda fotoğrafçısıdır. Ailesi ile ilişkisi mesafelidir, sevgilisi Sasha ile ilişkileri sağlıksızdır. Romain?in hayat rutini fotoğraf çekimleri sırasında geçirdiği bir baygınlıkla alt üst olur. Genç adam tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalandığını ve önünde yaşayacak en fazla birkaç ayı olduğunu öğrenir. Tedaviyi reddeden Romain herkesten uzaklaşarak iç dünyasına uzanan bir yolculuğa çıkar. Romain adım adım ölüme yaklaşırken kendisi ile hesaplaşacak ve dünya ile barış imzalayacaktır.

Ozon?un ölüm üçlemesi adını verdiği serinin ikinci filmi olan ?Veda Vakti?, genç yaşta ölümcül bir hastalığa yakalanan bir fotoğrafçının ölümü kabulleniş sürecini anlatıyor. Efsanevi oyuncu Jeanne Moreau?nun da unutulmaz bir performans sergilediği ?Veda Vakti? ölüm üzerine yapılmış en başarılı filmlerden birisi olarak gösteriliyor. Ozon, ölüm üçlemesinin ilk filmi ?Kumun Altında?da olduğu gibi bu filminde de duygu sömürüsünden uzak, karakter tahliline dayalı, son derece etkileyici bir yapıt ortaya çıkarıyor.

Gösterim Tarihi: 19.05.2006
Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Melvil Poupaud , Jeanne Moreau , Valeria Bruni Tedeschi , Daniel Duval , Marie Rivière , Christian Sengewald , Louise-Anne Hippeau , Henri de Lorme , Walter Pagano , Violetta Sanchez ,
Senaryo: François Ozon
Görüntü Yönetmeni: Jeanne Lapoirie
Kurgu: Monica Coleman
Yapımcılar: Olivier Delbosc, Marc Missonnier
Dili: Fransızca , İngilizce , Almanca
Ülke: Fransa
Yılı: 2005
Süre: 81 dk.
Türü: Dram
Diğer ismi: Time To Leave

0 Response to "Veda Vakti - Le temps qui reste (2005)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel