Astro Boy (2009)


astro boyAstro Boy (Freddie Highmore), futuristik Metro City?de yaşayan inanılmaz güçlere sahip genç bir robottur. Dahi bilim adamı Dr. Tenma (Nicolas Cage) tarafından yaratılmıştır. Pozitif ?mavi? enerji ile donatılan Astro Boy?un süper güçleri, x-ray görüşü, inanılmaz hızı ve uçma yeteneği vardır.
Çevresinden kabul görme isteğiyle bir yolculuğa çıkan Astro Boy, yol boyunca birbirinden renkli karakterlerle karşılaşır ve tanışır. Maceraları sırasında insan olmanın keyfini ve duygularını keşfeder. Arkadaşlarının ve ailesinin tehlike altında olduğunu öğrenince müthiş süper güçlerine başvurmaya karar verir ve Metro City?e dönmek ve sevdiklerinin hayatını kurtarmak için harekete geçer. Bu müthiş serüveninde kahraman olmanın ne anlama geldiğini de öğrenecektir.

Gösterim Tarihi: 16 Nisan 2010
Yönetmen: David Bowers
İngilizce Seslendirenler: Freddie Highmore (Astro Boy), Nicolas Cage (Dr. Tenma), Bill Nighy (Dr. Elefun), Donald Sutherland (Başkan Stone), Kristen Bell (Cora), Nathan Lane (Hamegg), Eugene Levy (Orrin), Madeline Carroll (Widget / Grace)
Senaryo: Timothy Harris (Osamu Tezuka?nun çizgi roman kitabından)
Yapımcı: Maryann Garger
Kurgu: Robert Anich Cole
Ülke: Hong Kong , ABD , Japonya
Dili: İngilizce
Süre: 94 dk
Yılı: 2009
Türü: Animasyon , Aksiyon , Aile , Bilim Kurgu


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi