Devlet Oyunları - State of Play (2009)

DEVLET OYUNLARI ? STATE OF PLAYPolitika denilen satranç oyununda sürekli mücadele halinde olan iki taraf vardır: Etki alanını genişletme peşinde olan politikacılar ve onların kontrolsüz gücünün getirdiği yolsuzlukları açığa çıkartan gazeteciler? İki tarafı birbirine bağlayan ise birbirlerine olan ihtiyaçtır. Son hamleyi yapmak için bazen yok etmek de ?kimi zaman bir karakteri, kimi zaman bir hayatı- bir araç olabilir.

Amerikan Kongresi'nin yakışıklı, soğukkanlı ve temkinli üyesi Stephen Collins (Ben Affleck), bağlı olduğu siyasi partinin geleceğini temsil eder. Savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanlığı gibi bir görevi vardır. Yaklaşan başkanlık seçimleri için partisinde tüm gözler onun üzerine çevrilmiştir. Onun araştırma asistanının ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine o güne kadar derinlerde bir yerde gömülü duran sırlar birer birer ortaya çıkmaya başlar. Araştırmacı gazeteci McCaffrey'nin (Russell Crowe) bu olaya ilgi duymasının iki sebebi vardır. Birincisi Collins onun eski arkadaşıdır, ikinci sebebi ise acımasız editörü Cameron Lynne?dan (Oscar ödüllü Helen Mirren) bu olayı araştırma görevi almıştır. Çaylak gazeteci partneri Della Frye (Rachel McAdams) ile birlikte katilin kimliği üzerindeki esrar perdesini kaldırmaya çalışan McAffrey, ülkenin güç dengelerini sarsacak bir komployu ortaya çıkartacak adımları atmaya başlar. Sahte doktorların ve yozlaşmış zengin politikacıların var olduğu bir kentte çok önemli bir gerçeği öğrenecektir: Milyar dolarlar tehlikeye girmişse hiç kimsenin sadakati, güvenirliliği, sevgisi ve hayatı güvence altında değildir.

Gösterim Tarihi:17 Nisan 2009
Yönetmen: Kevin Macdonald
Oyuncular: Russell Crowe , Ben Affleck , Rachel McAdams , Helen Mirren , Robin Wright , Jason Bateman , Jeff Daniels , Michael Berresse , Harry Lennix , Josh Mostel , Michael Weston , Barry Shabaka Henley , Viola Davis , David Harbour , Sarah Lord
Senaryo: Matthew Michael Carnahan , Tony Gilroy
Müzik: Alex Heffes
Yapımcı:Tim Bevan, Ellen Bronfman
Görüntü Yönetmeni:Rodrigo Prieto
Ülke: ABD , İngiltere , Fransa
Dili: İngilizce , Kantonca
Süre: 127 dk
Yılı: 2009
Türü: Suç , Dram , Gizem , Gerilim

0 Response to "Devlet Oyunları - State of Play (2009)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel