Kontes - The Countess (2009)


Kontes - The CountessAşk, intikam ve gurur arasında kalan kanlı katil Kontes Bathory?nin yükseliş ve düşüşünün öyküsü.

1560 doğumlu kontes, 14 yaşında iken nüfuzlu bir lord ile evlendirilir. Dönemin en güzel, akıllı ve güçlü kadını olarak anılan kontes, erkeklerin hakim olduğu ve sadece onların sözünün geçtiği bir dünyaya başkaldıran bir kadın olarak öne çıktı. Bir davette kendinden oldukça genç olan Istvan?a aşık olur ve tutku dolu bir aşk yaşarlar. Fakat bu mutlulukları uzun sürmeyecektir çünkü Istvan?ın babası Kont Thurzo oğlunu ondan ayırmak için planlar kurmaktadır.

Kontesi, yaşı büyük olduğu için oğlu tarafından sevilemeyeciğine inandırır ve sonunda ancak bakirelerin kanıyla yıkanarak genç kalabileceğine inanmaya başlar. Bir sürü bakire kadın kaleye getirilir ve bir daha da görülmezler. Bu arada Erzebet de giderek daha çok delirir ve takıntılı hale gelir. Sevdiğinin babası tarafından kurulan politik bir komplonun kurbanı olduğunu farkettiğinde ise artık çok geçtir.

Gösterim Tarihi: 31 Temmuz 2009
Yönetmen: Julie Delpy
Oyuncular: Julie Delpy , Daniel Brühl , William Hurt , Anamaria Marinca , Sebastian Blomberg , Adriana Altaras , Charly Hübner , Andy Gatjen , Maria Simon , Frederick Lau , Katrin Pollitt , Anna Maria Mühe , Rolf Kanies , Christine Mayer , Henriette Confurius
Senaryo: Julie Delpy
Ülke: Almanya , Fransa , ABD
Dili: İngilizce
Süre: 98 dk
Yılı: 2009
Türü: Biyografi , Dram , Tarihi , Korku , Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi