Kurtlar Vadisi: Irak - Valley of the Wolves: Iraq (2006)

Kurtlar Vadisi Irak - VALLEY OF THE WOLVES IRAQ - polat alemdarFilmin hikayesi gerçek bir olay olan ?Çuval Hadisesi?ne atıfla başlıyor? 4 Temmuz 2003 tarihinde Kuzey Irak?ta konuşlanmış on bir kişilik özel Türk kuvvetinin gayri resmi, yarı gizli karargahına, müttefik Amerikan birlikleri gelir. Türk ekibi, bunu müttefiklerinin olağan ziyaretlerinden biri zanneder? Fakat, bu sefer durum farklıdır. Değişen konjonktürde Amerika bölgede ?son sözü? söyleyen tek güç olmak hedefindedir. Onlara göre bölgede artık Türklere yer yoktur?

O gün on bir asker, başlarına çuval geçirilerek, halkın gözlerinin önünde, askerlik onurları hiçe sayılarak sınır dışı edilirler?

Filmde her şey buraya kadar gerçekleri anlatıyor?

Gerçekler üstüne kurduğumuz hikayemizde Süleyman Aslan, o on bir kişiden biridir. Vaktiyle aşağılanarak teslim olmayı onuruna yediremeyen Üsteğmen Süleyman geride bir mektup bırakıp intihar eder?

Mektup Polat Alemdar?a yazılmıştır? Polat Alemdar, çok özel olarak yetiştirilmiş bir Türk istihbaratçısıdır. Devlet adına çalışan gizli bir servisin, yurt içi ve yurt dışı sayısız operasyonuna katılmıştır? Hayatta hep görevleri için yaşayan Polat Alemdar, görevi uğruna intihar eden arkadaşının vasiyetine kayıtsız kalamaz?

O artık adamları ile birlikte Kuzey Irak?tadır, gerekirse ölmek için?

Gösterim Tarihi : 03.02.2006
Yönetmen : Sadullah Şentürk, Serdar Akar
Oyuncular : Necati Şaşmaz, Billy Zane, Ghassan Massoud, Bergüzar Korel, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erhan Ufak, Nusret Şenay
Senaryo : Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener
Yapımcı Firma : Pana Film
Yapımcı: Raci Şaşmaz
Editor (Kurgu): Kemallettin Osmanlı
Müzik: Gökhan Kırdar
Görüntü Yönetmeni: Selahattin Sancaklı
Sanat Yönetmeni: Yavuz Fazlıoğlu
Yılı : 2006
Süresi : 100 dakika
Dağıtıcı Firma : Kenda
Türü : Aksiyon, Macera

0 Response to "Kurtlar Vadisi: Irak - Valley of the Wolves: Iraq (2006)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel