Mavi Fil - The Blue Elephant (2008)


Mavi Fil - The Blue ElephantKhan Kluay; ormanın derinliklerinde bağımsızca büyüyen meraklı, yaramaz, genç bir fildir. Kayıp babasına ait doymak bilmez merakının sonucunda maceraya sürüklenir. Göğüs germek zorunda kaldığı zorluklar onu daha güçlü biri yaparken, olaylardan almış olduğu dersler ise onu cesaretli ve gururlu enerjik bir file dönüştürür. Aynı zamanda çok da iyi kalplidir. Bu zorlu yolculuğunda birçok değişik hayvanla karşılaşır ve onların yardımları sayesinde hem bir sürü güçlüğün üstesinden gelir, hem de ileride tüm zamanların en kahraman fili olmasına zemin hazırlar.

Her ne kadar bu maceraya kayıp babasını bulmak için atılmışsa da, Khan Kluay bu yolculuğu sırasında dostluk, cesaret ve fedakârlık gibi daha anlamlı şeyler öğrenir. Aynı zamanda yeni keşfettiği kavramların aslında babasının ruhuyla ona geçmiş olduğunu ve her zaman kendisinin içinde var olduğunu fark etmesine yardımcı olur.

Hayvanlar âleminden başka, Khan Kluay aynı zamanda insanlarla bir arada yaşamayı öğrenir ve fillerle insanlar arasındaki ilişkiyi anlar. Bu deneyim onu, savaşçı olarak katıldığı savaşta kendini feda etmesine yol açar.

Gösterim tarihi : 28 Ağustos 2009
Yönetmen: Kompin Kemgumnird
Oyuncular: Jeremy Redleaf , Carl Reiner , Thomas Sharkey , Martin Short , Kate Simses
Senaryo: Evan Spiliotopoulos
Ülke: Tayland
Dili: İngilizce
Süre: 79 dk
Yılı: 2008
Türü: Animasyon , Macera , Aile


Benzer Yazılar:

Kategori: , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi