Metrodan Kaçış - The Taking of Pelham 1 2 3 (2009)


Metrodan Kaçış - The Taking Of Pelham 123Metrodan Kaçış'ta, Denzel Washington, sıradan günü cüretkar bir suçla, bir başka deyişle bir metro treninin kaçırılmasıyla kaosa dönüşen, New York şehri metro hareket memuru Garber'ı canlandırıyor...

John Travolta ise baştan aşağı silahlı dört kişilik çetenin lideri ve beyni Ryder olarak, bir saat içinde yüklü bir fidye ödenmediği takdirde yolcuları öldürmekle tehdit eder.

Ayaklarının altındaki gerilim artarken, Garber, Ryder'ı zekasıyla alt edip rehineleri kurtarabilmek için metro sistemi üzerine engin bilgisinden yararlanır. Ama Garber'ın çözemediği bir muamma vardır: Hırsızlar parayı alsalar bile, nasıl kaçabilirler ki?..

Aslında film bir yeniden çevrim. 1974'de başrollerini Walter Matthau ile Robert Shaw'un oynadığı aynı adlı film, büyük ses getirmişti. ABD'li eleştirmenler, oyuncuları övmekle birlikte yeni filmin ilkinin yanında daha zayıf kaldığı görüşünde birleşiyor.

Gösterim Tarihi: 31 Temmuz 2009
Yönetmen: Tony Scott
Oyuncular: Denzel Washington , John Travolta , Luis Guzmán , Victor Gojcaj , John Turturro , Michael Rispoli , Ramon Rodriguez , James Gandolfini , John Benjamin Hickey , Alex Kaluzhsky , Gbenga Akinnagbe , Katherine Sigismund , Jake Richard Siciliano , Jason Butler Harner , Gary Basaraba
Senaryo: Brian Helgeland , John Godey
Görüntü Yönetmeni: Tobias A. Schliessler
Müzik: Harry Gregson-Williams
Ülke: ABD , İngiltere
Dili: İngilizce
Süre: 106 dk
Yılı: 2009
Türü: Aksiyon , Suç , Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi