Veba - Carriers (2009)


Veba - Carriers - Sinema FilmiDört kişi sahile gitmek üzere arabayla çölün içinden geçmektedir ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bu dört kişi yarıyıl tatiline gitmiyor. Dünyanın sonundan ve birbirlerinden kaçmaya çalışıyorlar.

Álex ve David Pastor?un VEBA filminde, insan soyunu tehdit eden virüs salgını karşısında hiç kimse güvende değil. Ölümcül virüsten kaçmayı kafasına koyan Danny (LOU TAYLOR PUCCI), kardeşi Brian (CHRIS PINE), kız arkadaşı Bobby (PIPER PERABO) ve Danny?in okuldan arkadaşı Kate (EMILY VANCAMP) Amerika Birleşik Devletleri?nin güneybatısı boyunca, güvenli bir yere ulaşmak için hızla yol alırlar. Çocukluğundan aklında kalan anılarına güvenen Danny, Meksika Körfezi?ndeki ıssız bir kumsalın gitmeyi deneyebilecekleri en iyi yer olduğuna grubu ikna etmiştir. Oraya ulaştıktan sonra, huzur içinde yaşayıp virüsün yok olmasını bekleyerek bu kıyametvari hastalıktan kurtulan kişiler olarak yeni bir hayata başlayabileceklerdir.

Yeni dünyalarının kuralları oldukça basit: Yan yollardan gitmek, her ne pahasına olursa olsun diğer insanlarla temastan kaçınmak. Ama dikkatsiz davranışları yolculuklarının uzamasına neden olmaya başlar; en az onlar kadar kendilerini korumaya çalışan, virüs bulaşmamış insanlarla veya umutsuzluk içinde yardım isteyen, virüs bulaşmış kişilerle karşılaştıkça, boş yollar ve kasabaların arasında çocukluk masumiyetleri yavaşça zayıflar.

Yolda geçirdikleri dört gün boyunca, bu dört kişilik grup hiçbir insanın yüzleşmek zorunda kalmaması gereken ahlaki kararlar vermek durumunda kalır. Karşılarındaki en büyük düşmanın insanlığı tehdit eden virüsün değil, iç dünyalarında su yüzüne çıkan karanlığın olduğunu keşfederler.

Gösterim Tarihi: 18 Eylül 2009
Yönetmen: David Pastor , Àlex Pastor
Oyuncular: Lou Taylor Pucci , Chris Pine , Piper Perabo , Emily VanCamp , Christopher Meloni , Kiernan Shipka , Ron McClary , Mark Moses , Josh Berry , Tim Janis , Dale Malley , Dylan Kenin , LeAnne Lynch , Jan Cunningham , Mary Peterson
Senaryo: Àlex Pastor , David Pastor
Müzik: Peter Nashel
Görüntü Yönetmeni: Benoît Debie
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 84 dk
Yılı: 2009
Türü: Dram , Korku , Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi