Ada - The Island (2005)


Ada - The Island (2005)Lincoln Six-Echo (McGregor) ve Jordan Two-Delta (Johansson), 21. yüzyılın ortalarında, dışarıya kapalı yer altında bir tesiste yaşayan yüzlerce kişiden ikisidir. Dikkatle kontrol edilen bu tesisin tüm sakinleri gibi, günlük hayatlarındaki her şey, sözde kendi iyilikleri için, kontrol edilmektedir. Buradan çıkmanın tek yolu, ve herkesin ortak umudu; çekilişle ?Ada?ya gitmek için seçilmektir. Orası, raporlara göre, dünyada meydana gelen ve tesis sakinleri hariç gezegendeki herkesin canını alan ekolojik felaketten geriye kalan tek temiz ve yaşanılabilir karaparçasıdır (ada).

Son zamanlarda açıklanamayan rüyalar gören Lincoln huzursuzdur ve hayatındaki kısıtlamaları gün geçtikçe daha çok sorgulamaya başlamıştır. Ama büyüyen merakının onu sürükleyeceği korkunç gerçeğe hiç hazırlıklı değildir. Genç adam varlığıyla ilgili her şeyin bir yalan, Ada?nın acımasız bir aldatmaca, ve kendi ve Jordan?ınki de dahil olmak üzere herkesin ölüsünün aslında dirisinden daha değerli olduğunu öğrenir. Zamanları daralmakta olduğu için, Lincoln ve Jordan bildikleri tek dünyadan (120 milyar $'lık klon tesisden) cesurca kaçarlar. Yeryüzüne çıkıp, tesisin kontrolünden kaçınca, aralarındaki çocuksu ilişki yerini yetişkin ilişkisine bırakır. Fakat peşlerinde kendilerini amansızca takip eden tesisin taşeron güvenlik güçlerinden kaçmak, Lincoln ve Jordan?ın öncelikli hedefidir.Amaçları ise: Yaşamak ve yaşatmaktır!

Gösterim tarihi :2 Eylül 2005
Yönetmen :Michael Bay
Oyuncular : Ewan McGregor , Scarlett Johansson , Djimon Hounsou , Sean Bean , Steve Buscemi , Michael Clarke Duncan , Ethan Phillips , Brian Stepanek , Noa Tishby , Siobhan Flynn , Troy Blendell , Jamie McBride , Kevin McCorkle , Gary Nickens , Kathleen Rose Perkins
Senaryo :Caspian Tredwell-Owen , Alex Kurtzman
Müzik :Steve Jablonsky
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 136 dk
Yılı: 2005
Türü: Aksiyon , Bilim Kurgu , Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi