Nekrüt (2008)


Uzayın derinliklerinde varlığını sürdüren Nekrüt gezegeni yaşayanları sadece ayran tüketerek yaşamlarını sürdürmektedir. Ne var ki, gezegenin ayran stokları hızla tükenmektedir.

Gezegenin yönetim konseyi; tükenen stokları üzerine bir toplantı yaparlar ve yeryüzünde ayran üretiminin gerçekleştiği Dünya gezegeninden Türkiye'yi tespit ederler. Ardından Türkiye'ye üç özel görevlinin gönderilmesine karar verilir.

Nekrütlüler'in Türkiye'yi seçmelerinin iki nedeni vardır. İlki Türklerin de ayran üreten ve tüketen canlılar olması, diğeri ise, Nekrüt adının tersten Türken diye okunmasıdır...

Uzaylıların, Türkiye'ye gelişi zamanla akıl almaz bir serüvene dönüşür. Uzaylı kahramanlarımız, ilk defa karşılaştıkları bu dünyalıları keşfetmeye çalışırken biraz zorlanır. Dünyalılar için de bu durum çok farklı değildir. Bu serüven, çeşitli olaylar zincirini de beraberinde getirir.
Başlangıçta Dünyalılara ayak uyduramayan NEKRÜT'lülerin aşk, sevgi, aile, fedakarlık ve cinsellik gibi kavramlarla tanışmaları hepimize keyifli anlar yaşatacak.

Gösterim Tarihi: 31.10.2008
Yönetmen : Ulaş Ak
Oyuncular: Erkan Taşdöğen, Başak Sayan, Duygu Çetinkaya, Ferhat Yılmaz, Erol Günaydın, Selahattin Taşdöğen, Gamze Gözalan, Sinan Bengier, Fatih Dündar, Yıldırım Öcek, Misak Toros, Ercan Yazgan, Osman Cavcı, Özlem Hasgül, Nazlı Kar Nil Yurtoğlu, Mustafa Topaloğlu, Nuri Alço
Senaryo : Ulaş Ak
Yapımcı : Kat Prodüksiyon (Sebahattin Kat, Veysi Dündar)
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Gün, Demir Gökdemir
Müzik: Murat Özdemir
Yılı : 2008
Türü: Komedi
Süre : 105 dakika


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi