Ölüm Kapanı - Dark Floors (2008)


Otistik küçük kızının hastanede yeterince iyi bakılmadığına inanan babası onu zorla da olsa buradan çıkarmayı kafaya koyar. Baba taburcu olmayı beklemeyen kızıyla hastaneden çıkmaya çalışırken aksilikler ve korkunç tuzaklar yakalarını bırakmaz... Asansör bozulur ve diğer hastalarla birlikte orada kilitli kalırlar... Her çıkmaya çalışmaları bir başka kabusa dönüşür? Kapılar açıldığında ise hastanenin terk edildiğini fark ederler. Karanlıktan gelen yaratıkların korkunç saldırılarına maruz kalırlar.

Finlandiya?lı müzisyen Lordi, Atina?daki Eurovision Şarkı yarışmasını kazandıktan sonra Solar Films şirketi ile bir korku filmi projesi yapmak üzere anlaşma imzaladı. Finlandiya?lı yapımcı Markus Selin Lordi?nin Amerikan tarzı ve Japon stilinde çekilmiş bir korku filmi projesi ile kendisine teklif götürdüğünü onun da ülkesinde çok tanınan ve sevilen müzisyenin bu filmdeki performansı ile hayranlarını sinemaya çekeceğinden emin olduğunu söylüyor. Filmin yönetmenliğini, grubun kliplerini yöneten ve ilk sinema filmi deneyimi olan Pete Riski üstleniyor.

Gösterim Tarihi: 08 Ağustos 2008
Yönetmen: Pete Riski
Oyuncular: William Hope , Leon Herbert , Ronald Pickup , Philip Bretherton , Noah Huntley , Dominique McElligott , Skye Bennett , Lordi , Kita , Amen , Ox , Awa , Jussi Haukkamaa , Hilla Haukkamaa , Hugo Haukkamaa
Senaryo: Pekka Lehtosaari , Lordi
Yapımcı : Markus Selin
Görüntü Yönetmeni : Jean Noel Mustonen
Müzik : Ville Riippa
Ülke: Finlandiya , Iceland
Dili: İngilizce
Süre: 85 dk
Yılı: 2008
Türü: Fantastik , Korku


Benzer Yazılar:

Kategori: , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi