Yasak Bölge - La Zona (2007)


Meksikalı genç yönetmen Rodrigo Plá, Yasak Bölge'de kendilerine sahte cennetler yaratan ayrıcalıklı azınlıkların yoksullara duyduğu korku ve nefreti sarsıcı şekilde işliyor.

Zengin bir grup insan, sefalet içindeki Mexico City'nin tam ortasında, yüksek duvarlarla çevrili ve ileri güvenlik sistemleriyle kuşatılmış lüks bir sitede, dış dünyadan izole bir hayat yaşamaktadır. Üç yoksul gencin bu özel bölgeye "sızmaları" ve hırsızlık yapmaları üzerine site yönetimi, yaşam tarzlarını korumak adına her yola başvurup kendi yasalarını vahşice uygulayacaktır.

Hırsızlardan Miguel, sitenin düzenlediği insan avı sırasında villalardan birinin bodrumuna saklanır ve yaşıtı lise öğrencisi Alejandro'dan yardım ister. Komşularının şiddet yanlısı tavırlarına rağmen Alejandro, gence yardım etmeye karar verir. Bu zor karar, onun hayat hakkındaki tüm görüşlerini altüst ederek içinde yaşadığı mükemmel toplumun aslında ne kadar vahşi ve yozlaşmış olduğunu anlamasını sağlayacaktır.

Gösterim Tarihi:30.05.2008
Yönetmen: Rodrigo Plá
Oyuncular: Daniel Giménez Cacho , Daniel Tovar , Alan Chávez , Carlos Bardem , Mario Zaragoza , Marina de Tavira , Maribel Verdú , Fernando Becerril , Claudio Obregón , Blanca Guerra , Andrés Montiel , Mayra Serbulo , Asur Zagada , German Valdez , Pablo Aron Lopez
Senaryo:Rodrigo Plá, Laura Santullo
Müzik:Fernando Velázquez
Gör.Yönetmeni:Emiliano Villanueva
Ülke: İspanya , Arjantin , Meksika
Dili: İspanyolca
Süre: 97 dk
Yılı: 2007
Türü: Dram , Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi