Yeşil Bölge - Green Zone (2010)


Yeşil Bölge Green ZoneBir asker savaşa girmiş, istikrarsız bir ülkede meydana gelen komployu ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacak.
Fakat savaşçının tek bir seçeneği var: gizli gerçeği bulmak için saklandığı yerden çıkmak.
Yıl 2003 ve Amerikan Ordusu?ndan Birinci Sınıf Astsubay Roy Miller (Damon) ve denetçilerden oluşan ekibi, komutanları tarafından Irak çölünde saklandığına inanılan silahları bulmaları için görevlendirilir. Tuzaklarla dolu bir alandan diğerine doğru hızla hareket eden adamlar ölümcül kimyasal maddeler ararken, görevlerinin amacını alt üst eden ayrıntılı bir örtbas etme girişimiyle karşılaşırlar.
Birbiriyle kesişen amaçlara sahip casusların arasında kalan Miller, ya yolsuzluk yapan bir rejimi temize çıkaracak ya da istikrarsız bir bölgede savaşı kızıştıracak olan cevapları ararken yabancı topraklardaki gizli ve yanlış bilgilerin içinde avlanmak zorundadır.

Gösterim Tarihi : 30.04.2010
Yönetmen: Paul Greengrass
Oyuncular: Matt Damon , Brendan Gleeson , Faycal Attougui , Aymen Hamdouchi , Greg Kinnear , Nicoye Banks , Yigal Naor , Jerry Della Salla , Said Faraj , Sean Huze , Michael J. Dwyer , Edouard H.R. Gluck , Brian Siefkes , Adam Wendling , Abdul Henderson
Senaryo: Brian Helgeland , Rajiv Chandrasekaran
Ülke: Fransa , ABD , İspanya , İngiltere
Dili: İngilizce , Arapça
Süre: 115 dk
Yılı: 2010
Türü: Aksiyon , Dram , Gerilim , Savaş


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi