Baba 2 - The Godfather: Part II (1974)


Baba 2 - The Godfather: Part II (1974)Baba Bölüm II, ilk filmin (Baba) yapımından iki sene sonra çekilen bu devam filmi, Mario Puzo ve Francis Ford Coppola'nın ortak yazdığı senaryoyla çekilmiştir.

Gösterim tarihi: 20 Aralık 1974
Yönetmen:Francis Ford Coppola
Oyuncular:Al Pacino , Robert Duvall , Diane Keaton , Robert De Niro , John Cazale , Talia Shire , Lee Strasberg , Michael V. Gazzo , G.D. Spradlin , Richard Bright , Gastone Moschin , Tom Rosqui , Bruno Kirby , Frank Sivero , Francesca De Sapio ,
Senaryo:Francis Ford Coppola , Mario Puzo , Mario Puzo ,
Müzik:Nino Rota ,
Yapımcı: Francis Ford Coppola - Gray Frederickson - Fred Roos
Dili: İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Latince.
Yılı: 1974
Süre: 200 dk
Türü: Suç, Dram

Micheal Corleone, mafya dünyasında inanılmaz bir güce ulaşırken, bir yandan da ailesini korumaya çalışmaktadır. Fakat yavaş yavaş gelişen olaylar onu hiç yapmak istemediği işlere ve suçlara yönlendirir. Tek özelliği zekası iken biranda bir suç imparatorluğunu yönetecek acımasızlığa ve kendine güvene kavuşur. Fakat bunlar Micheal'a sadece güç değil, beraberinde yalnızlık ve mutsuzluk getirecektir. Arada geriye dönüşlerle Vito Corleone'nin Sicilya'dan kaçıp, Amerika'ya gelerek suç dünyasına karışmasını izleyeceğimiz filmde Robert De Niro'nun filmde yalnızca 45 dakika Vito Corleone'yi canlandırmasıyla Oscar alması da filmin ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Alıntıdır

Kaynak: wikipedia

Film fragmanı


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi