Cennetin Müziği - Så som i himmelen (2004)


Cennetin Müziği - As It is in Heaven (2004)Bir konser sırasında kalp krizi geçiren dünyaca ünlü orkestra şefi Dareus, doktorunun tavsiyesine uyarak inzivaya çekilir.

Çocukluğunun geçtiği kasabaya dönen Dareus başlangıçta her türlü insan ilişkisinden uzak kalmayı dilese de, kısa zamanda kendisini kasaba halkı ile içli dışlı bulur.

Kasaba korosunu çalıştırmaya başlayan Dareus, insanlara verecek ne çok şeyi olduğunu farkedecek, bir yandan da aynı insanların sevgisi ile incinmiş yüreğini iyileştirecektir. Ancak kasabada herkes Dareus?un gelişine aynı ölçüde sevinmez.

Başta kilise olmak üzere, pek çok tutucu kişi Dareus?un koro derslerine şüphe ile yaklaşırlar. Kasaba halkı ön yargıları, yıllardır yüzleşemedikleri problemleri, kıskançlıkları, kirli defterleri ve bastırılmış aşkları ile yüzleşmek zorunda kalır.

Dareus?un hayatına yön veren ve sonunda yaşamını tehlikeye atan müzik, bu kez onun yetenekli parmaklarında koca bir kasabaya hayat verecektir.

Diğer ismi: As It is in Heaven
Gösterim Tarihi : 2 Eylül 2005
Yönetmen:Kay Pollak
Oyuncular: Michael Nyqvist (Daniel Dareus), Frida Hallgren (Lena), Ingela Olsson (Inger), Helen Sjoholm (Gabriella), Niklas Falk (Stig), Per Morberg (Conny),
Senaryo: Anders Nyberg, Ola Olsson, Carin Pollak, Kay Pollak
Görüntü Yönetmeni: Harald Dunnar Paalgard
Kurgu: Tomas Tang
Yapımcı: Anders Birkeland, Göran Lindstrom
Müzik:Stefan Nilsson ,
Dili: İsveççe, İngilizce, İtalyanca
Ülke: İsveç
Yılı: 2004
Süre: 132 dk
Türü: Dram, Müzik, Romantik


Benzer Yazılar:

Kategori: , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi