Rehine - Alpha Dog (2006)


Rehine Sinema Filmi - Alpha Dog (2006)Genç bir anne ve oğlunun ölümü ile son bulan bir rehin kurtarma operasyonu sonrasında Los Angeles Polis Departmanı Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) arabulucusu Jeff Talley (Bruce Willis), manen harap olmuş bir şekilde Los Angeles?ı terk ederek Ventura şehrindeki düşük suç profilli Bristo Camino kasabasına polis şefi olarak gelir.

Üç sabıkalı genç, bir aileyi arabalarını çalmak amacı ile takip ederken farkına varmadan yanlış günde yanlış evi seçerler. Ve üçlü kendilerini bir anda kasabanın dışında ahlâksız bir muhasebecinin sahip olduğu milyon dolarlık bir arazinin içinde kapana kısılmış bulurlar. Paniğe kapılıp aileyi rehin alacak, Talley?i bir daha asla içinde olmak istemediği bir durumla karşı karşıya bırakacaklardır. Kısa bir süre sonra Talley, kendi isteği ile rehin kurtarma görevini Ventura Şerif Departmanına devrederek olay yerinden çekilir. Ama arazideki evde esrarengiz suçlular ve onların operasyonları için kritik öneme sahip dijital bilgiler vardır. Hiçbir şey onların bu bilgileri yeniden ele geçirmelerini engelleyemeyecek ve hâttâ bunun için Talley?nin ailesini rehin alarak, onu yarıda bıraktığı işe devam etmeye zorlamaktan çekinmeyeceklerdir. Olaylar bir anda Talley?nin tahmin edebileceğinden çok daha değişken ve korkunç bir hale gelecektir.

Gösterim Tarihi: 9 Mart 2007
Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Bruce Willis ( Sonny Truelove) , Matthew Barry ( Interviewer) , Emile Hirsch ( Johnny Truelove) , Fernando Vargas ( Tiko 'TKO' Martinez) , Vincent Kartheiser ( Pick Giaimo) , Justin Timberlake ( Frankie Ballenbacher) , Shawn Hatosy ( Elvis Schmidt) , Alex Solowitz ( Bobby '911') , Alec Vigil ( P.J. Truelove) , Harry Dean Stanton ( Cosmo Gadabeeti) , Frank Cassavetes ( Adrian Jones) , Nicole Dubos ( Neighborhood Girl on Couch) , Regina Rice ( Dance Bitch Girl) , Laura Nativo ( Party Girl) , Ben Foster ( Jake Mazursky), Sharon Stone, Olivia Wilde,
Senaryo: Nick Cassavetes
Müzik:Aaron Zigman ,
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 122 dk
Yılı: 2006
Türü: Suç , Dram


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi