Hayattan Korkma (Sacayağı) (2007)


Hayattan Korkma (Sacayağı) - Sinema FilmiTalat, Bedrettin ve Rıfkı, doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan, çoluk çocuğa karışmış, kendi yağlarıyla kavrulan, iyi günde ve kötü günde birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Doğup büyüdükleri kasabada, aileleriyle birlikte kıt kanaat geçinir giderlerken, yaşadıkları mütevazı hayat, Talat?ın oğlu Murat?ın yaşadığı bir sağlık sorunuyla altüst olur.

O ana kadar, kısıtlı gelirleri onları mutlu etmeye yetmiştir. Dostluk, huzur ve mutluluk onlar için hep paradan puldan değerli olmuştur. Ancak beklenmedik bir anda yaşanan bu kötü gelişme, üçünün de hayatı sorgulamalarına neden olur. Bugüne kadar yaşadıkları hayat, güzel ve huzurlu olmakla birlikte çağın gerisinde kalmış ve gerçeklikten uzaktır. Çocukları büyümekte, onları bekleyen sorunlar artmaktadır.Dünya, onların yaşadığı kadar mütevazı değildir ve artık atağa kalkma, çağa ayak uydurma zamanıdır.Para lazımdır. Hem de çok para?Sadece sağlık için değil büyüyen çocuklarının geleceği için de? Bu yolda başarılı olabilmeleri için gereken birikime, vizyona ve sermayeye sahip değillerdir. Sırtlarını dayayabilecekleri tek şey vardır: bugüne kadar onları asla yarı yolda bırakmayan, umut?

Gösterim Tarihi: 07.03.2008
Yönetmen: Berrin Dağçınar
Oyuncular: Zeki Alasya,Tarık Pabuççuoğlu, Hakan Boyav, Zeynep Eronat,Suzan Aksoy,Ceren Soylu, Haldun Boysan, Mert Fırat,Sedef Avcı,Esra Ronabar, Mehtap Anıl, Dilan Demirel, Cenk Gürpınar, Fırat Can Aydın
Senaryo:Berrin Dağçınar
Süre : 1 saat 42 dk
Türü: Dram, Aile


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi