Kıyamet Öyküleri - Southland Tales (2006)


Kıyamet Öyküleri - Southland Tales (2006) Sinema Filmi2005 yılında Texasın yarısının ortadan kaybolmasına neden olan nükleer saldırının 3 yıl sonrasında Amerika, hükümetin insanların hayatlarının üzerinde kontrol sağladığı sanal bir polis devlet haline gelmiştir.

Bu arada Alman bir firma deniz suyundan enerji sağlamanın bir formülünü bulur fakat hem halk hem de özel girişimler, projenin benzin stoklarını tüketmiş olan Amerikaya tanıtılmasını engelleyemezler. Karşılarındaki tek güç federal hükümeti ortadan kaldırmaya kararlı Marxist bir yer altı gruptur. Tüm bu kaotik yapının ortasında temelde üç karakter üzerinden giden bir hikaye devam eder; Boxer Santaros (Dwayne Johnson) geçirdiği hafıza kaybı ile boğuşmakta olan bir film yıldızıdır. Yeni film projesine finansal destek ararken senaryosundaki olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Güzel porno film yıldızı Krysta Now (Sarah Michelle Gellar) TVde kendi reality show programını yayınlatmaya çalışır. Bu arada evli olduğunu çoktan unutmuş olan Sandaros ile yolları kesişir ve aşk yaşamaya başlarlar. Roland Taverner rolündeki Seann William Scott da büyük bir komplonun şifrelerini elinde tutan, kişiliği ikiye bölünmüş ve diğer yarısının izini süren bir polis memurunu canlandırmaktadır.

Gösterim tarihi:04.04.2008
Yönetmen:Richard Kelly
Oyuncular: Dwayne Johnson, Justin Timberlake, Carlos Amezcua , Curtis Armstrong , Robert Benz , Todd Berger , Michelle Andria , Dave Carlin , Joe Campana , Chris Andrew Ciulla , Rebekah Del Rio , Aaron Dillar , Nora Dunn , Shari Dunn , Michele Durrett , Jon Falcone , Leila Feinstein ,
Senaryo:Richard Kelly ,
Müzik:Moby ,
Görüntü Yönetmeni:Steven B. Poster
Yapım: Bo Hyde, Sean McKittrick, Kendall Morgan, Matthew Rhodes
Dili: İngilizce
Ülke: Almanya, ABD, Fransa
Yılı: 2006
Süre: 145 dk
Türü: Komedi, Dram, Fantastik


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi