Tabanca - Revolver (2005)


Tabanca - Revolver (2005) Sinema FilmiJake Green (Guy Ritchienin favori oyuncusu olarak bilinen Jason Statham)bir kumarbaz olduğu halde bu sefer oyuna dahil olmak istemez. Fakat kardeşinin ailesini kurtarmak adına oyuna dahil olması 7 yıl hapis cezası ile sonuçlanır. İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha (Ray Liotta)ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında Green ve Macha'nın çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Macha gösterişli kumarhanesinde Green'in masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Machanın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zacha (Andre Benjamin ve Vincent Pastore) vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.

Green hapiste geçirdiği süre içerisinde yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenmiş ve kumar masasında yenilmez hale gelmiştir. Artık intikam alma vakti gelmiştirMacha da aynı anda acımasız rakibi Lord Johnu ortadan kaldırma planları içerisindedir ve tüm umudunu uyuşturucu işinde çok güçlü olan Sam Golda bağlamıştır. Jake, Machayı kendi kumarhanesinde ziyaret eder ve onu alenen bir şans oyununa davet eder. Önceleri Jaketen ağzı yanmış olan Macha tetikçilerini onla ilgilenmeleri için görevlendirir. Hayatı artık onu korumak isteyen esrarengiz Zack ve bir onun kadar gizemli olan partneri Avinin ellerindedir. Jake kendisini birden oynamak istediği o son oyunun tam ortasında bulur ve bu oyunda her bir el bir diğerinden daha da tehlikelidir. Ama asıl tehlike beklenmedik bir yerden gelecektir Jakeın ta kendisinden. Acaba aklındaki asıl dolandırıcı kendisi midir?

Gösterim tarihi:04.04.2008
Yönetmen:Guy Ritchie
Oyuncular:Jason Statham , Ray Liotta , Vincent Pastore , André Benjamin , Terence Maynard , Andrew Howard , Mark Strong , Francesca Annis , Anjela Lauren Smith , Elana Binysh , Mem Ferda , Shend , Bill Moody , Stephen Walters , Vincent Riotta ,
Senaryo:Luc Besson , Guy Ritchie ,
Müzik:Nathaniel Méchaly ,
Görüntü Yönetmeni: Tim Maurice-Jones
Kurgu:Romesh Aluwihare, Ian Differ, James Herbert
Yapımcı: Virginie Sille
Dili: İngilizce, Kanton
Ülke: Fransa, İngiltere
Yılı: 2005
Süre: 115 dk
Türü: Suç, Dram, Gizem


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi