Vahşi Zarafet - Savage Grace (2007)


Vahşi Zarafet - Savage Grace (2007) Sinema FilmiAynı adlı ödüllü romandan uyarlama olan Vahşi Zarafette, Bakelite plastik firmasının veliahtı Brooks Baekeland ile evli olan Barbara Daly (Julianne Moore)nin hikayesi anlatılmakta.

Kızıl saçlı, alımlı ve karizmatikbu kadın, kocasının şaşaalı ve asil hayatına hiçbir zaman tam olarak uyum sağlayamamıştır. Aralarındaki bu dengesizliğe bir de çocuk sahibi olmaları eklenince ilişkileri iyiden iyiye sarsılır. Oğulları Tony (Eddie Redmaine), babasının gözüne girmeyi hiçbir zaman başaramamıştır. Babasıyla arasındaki aşılmaz mesafe, Tonyyi gittikçe annesine yaklaştırır. Bu yakınlaşma aynı zamanda bir trajedinin de doğuşu olacaktır. Bu aile trajedisinin yanı sıra Baekelandların parıldayan yaşamları ardındaki toplumsal farklara da şahit oluyoruz. Vahşi Zarafet, bir ailenin yükselişi ve dibe vuruşunu arka planına New York, Paris, Cadaques, Mallorca ve Londra gibi efsane güzellikteki mekanları alarak anlatmaktadır.

Gösterim tarihi:18.04.2008
Yönetmen:Tom Kalin
Oyuncular:Julianne Moore , Stephen Dillane , Anne Reid , Martin Huber , Minnie Marx , Jim Arnold , Mapi Galán , Barney Clark , Abel Folk , Belén Rueda , Simón Andreu , Eddie Redmayne , Elena Anaya , Unax Ugalde , Melina Matthews ,
Senaryo: Howard A. Rodman
Yönetmen Yardımcısı: F. Javier Soto
Görüntü Yönetmeni: Juan Miguel Azpiroz
Müzik: Fernando Velázquez
Yapım: Iker Monfort, Katie Roumel, Pamela Koffler
Dili: İngilizce, Fransızca, İspanyolca
Ülke: İspanya, ABD, Fransa
Yılı: 2007
Süre: 97 dk
Türü: Dram


Benzer Yazılar:

Kategori: , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi