Ben Efsaneyim - I Am Legend (2007)


Ben Efsaneyim - I Am Legend (2007)Robert Neville çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, New York şehrinden, hatta belki dünyadan arta kalan yerde, hayatta kalmış tek insandır. Neville üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, umutsuz bir şekilde, hayatta kalmış başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir.

Belki de insanoğlunun son ve en iyi umudu olan Neville?i ayakta tutan tek şey kendine düşen görevi yerine getirme arzusudur: Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirecek bir tedavi bulmak. Ama karşısındakilere karşı sayıca az olduğunu bilmektedir? ve zamanı da hızla tükenmektedir.

Gösterim Tarihi : 25 Ocak 2008
Yönetmen : Francis Lawrence
Oyuncular: Will Smith (Neville) , Salli Richardson (Ginny Neville) , Thomas J. Pilutik (Vampir) , Alice Braga (Anna) , Paradox Pollack (Alpha Guard) , Charlie Tahan (Ethan), Willow Smith , Darrell Foster , April Grace , Dash Mihok , Joanna Numata , Abbey , Kona , Samuel Glen , James Michael McCauley , Marin Ireland , Pedro Mojica ,
Senaryo : Mark Protosevich, Akiva Goldsman, Richard Matheson (Kitap)
Yapımcı : Akiva Goldsman, David Heyman, Michael Tadross, Erwin Stoff
Görüntü Yönetmeni : Andrew Lesnie
Müzik : James Newton Howard
Dağıtım : Warner Bros
Süre : 1 saat, 41 dk.
Yılı : 2007,
Ülke: ABD
Türü : Bilim Kurgu, Dram, Aksiyon


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi