Cehennem Melekleri - The Expendables (2010)


The Expendables sinema filmiCehennem Melekleri, bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı; aksiyon sinemasının en gözde aktörlerinin yer aldığı olağanüstü kadrosuyla dikkatleri çeken 2010?un en iddialı aksiyon-gerilim filmlerinden biri. Yeni görevleri nedeniyle ülkeye gizlice giriş yapan özel birlik kısa sürede hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını fark eder. Akabinde ekip kendini büyük bir yanılsama ve ihanet içinde bulur. Olaylar kontrolden çıkmaya başladığında ve masum hayatlar tehlike altına girdiğinde bu ekip çok daha büyük bir düşmana karşı mücadele etmeye başlar. Bu kardeşler takımını yok etmek adına onları bu görevin içine sokmuş olan ve geleceklerini tehdit eden kişiye karşı?

Barney Ross kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamdır. Hayatında ilişki içinde olduğu şeyler oldukça sınırlıdır ve kamyonu ile uçağının dışında ilgisi dahilinde olan tek şey ekibindeki askerlerdir. Ross?un ekibinde eski bir SAS komandosu olan Lee
Christmas (JASON STATHAM), yakın dövüş uzmanı Yin Yang (JET LI), silah uzmanı Hale Caesar (TERRY CREWS), Toll Road (RANDY COUTURE) ve Gunnar Jensen (DOLPH LUNDGREN) yer almaktadır.

Gizemli biri ekiple iletişim kurup sadece Cehennem Melekleri?nin kabul edeceği bir iş önerdiğinde, aslında hedef ve görev son derece sıradan görünmektedir. Görev, yıkıcı bir diktatör olan General Gaza?nın (DAVID ZAYAS) devrilmesini sağlamak ve küçük bir ülkenin büyük zulüm gören halkını diktatörlük rejiminden kurtarmaktır. Ancak işler kısa sürede çığrığından çıkacak ve ihanet ekibin zor durumda kalmasına neden olacaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=C6RU5y2fU6s

Gösterim Tarihi: 13 Ağustos 2010
Yönetmen: Sylvester Stallone
Oyuncular:Sylvester Stallone (Barney 'The Schizo' Ross), Jason Statham (Lee Christmas), Jet Li (Bao Thao), Dolph Lundgren (Gunnar Jensen), Mickey Rourke, Randy Couture, Giselle Itié, Eric Roberts , Randy Couture , Steve Austin , David Zayas , Charisma Carpenter , Gary Daniels , Terry Crews , Mickey Rourke , Hank Amos , Amin Joseph ,
Senaryo: Dave Callaham, Sylvester Stallone
Müzik Brian Tyler
Dil: İngilizce
Yılı: 2010
Türü: Aksiyon, Macera, Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , , , , ,

2 Responses to "Cehennem Melekleri - The Expendables (2010)"

  1. ahmet varlı Yorumu:

    Sylvester Stallone, rocky ve rambodan sonra iyi bir iş çıkarmış. Jason Statham ve Sylvester Stallone filmi sürüklemiş. Konusu klasik gibi görünse de filmin konusu iyi işlenmiş. ihtiyar hollywood starları iyi iş çıkarmış. Aksiyon sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film.

  2. Selvi Yorumu:

    Film üst düzey kalitede değil. Yine klasik Sylvester Stallone filmi. Bu sefer tek başına değil ekibiyle bir orduyu yok ediyor. Jason Statham' ın aldatılma sahneleri çok iyi işlenmiş.İçinde aşk, kahramanlık, vatanseverlik, ihanet, arkadaşlık gibi konular işlenmekte. Aksiyon severler için yinede izlenmesini tavsiye ederim. Sylvester Stallone' nin son zamanlarda yaptığı filmlerden en iyilerinden birisi. Yalnız ikincisi hayal kırıklığı.

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi