Erkeğin Gözyaşları - The Man Who Cried (2000)


Erkeğin Gözyaşları - The Man Who Cried (2000)1927 yılında bir Rus Yahudi kızı olan Fegele, bir gemiye binerek İngiltere'nin yolunu tutar. Amacı ise yıllar önce yolculuğa çıkan babasını bulmaktır. İngiltere'de bir aile tarafından evlatlık edinilen Fegele'nin ismi Suzie olarak değiştirilir. Hristiyanların gittiği bir okula gider ve burada şarkı söylemeyi öğrenir.

10 yıl sonra ise İngiltere'yi terk ederek Paris'e gider. Burada arkadaşı Lola ile birlikte hem dans eder, hem de şarkı söyler. Bu arada Suzie bir çingene olan Cesar'a, Lola ise Dante Dominio'ya aşık olur. Alman güçleri Paris'e girdiğinde Dante ve Lola, Nazilerle işbirliği yaparlar, Suzie ise Cesar ile birikte onun çingene müziyen arkadaşlarına katılır. Nazilerin amacı ise Çingeneleri ve Yahudileri toplamaktır. Suzie bir karar verecektir, ya kalıp savaşacak ya da Amerika'ya giderek babasını aramaya devam edecektir.

Gösterim tarihi:28 Aralık 2001
Yönetmen:Sally Potter
Oyuncular:Johnny Depp, Christina Ricci , Oleg Yankovskiy , Claudia Lander-Duke , Danny Scheinmann , Anna Tzelniker , Barry Davis , Thom Osborn , Frank Chersky , Daniel Hart , Peter Majer , Hana Maria Pravda , Ayala Meir , Abraham Hassan , Lloyd Martin , Uri Meir ,
Senaryo:Sally Potter ,
Müzik:Osvaldo Golijov ,
Görüntü Yönetmeni: Sacha Vierny
Dili: İngilizce,
Yılı: 2000
Süre: 100 dk
Türü: Dram, Müzik, Romantik


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi