Şeytan Duymadan Önce - Before the Devil Knows You're Dead (2007)


Şeytan Duymadan ÖnceHanson ailesi orta halli bir ailedir. Aile babası Charles (Albert Finney), o sabah ehliyet devamlılık sınavına girmek üzere yola koyulur. Bu sırada eşi Nanettei (Rosemary Haris), uzun zamandır işletmekte oldukları mücevherci dükkanına bırakır ve sınava gider. Diğer yandan yaşlı çiftin üç çocuğu vardır. Andy (Philip Seymour Hoffman) emlak işi ile uğraşmaktadır ve iyi sayılabilecek bir geliri vardır. Hank (Ethan Hawke) ise eşinden boşanmış, tek başına bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Bakmakla yükümlü olduğu bir de kızı vardır ve kazancı kendisini mutlu etmemektedir.

İki erkek kardeş her zaman buluştukları barda bir araya gelirler ve anne babalarının sahibi olduğu mücevherci dükkanını soymaya karar verirler; sigorta şirketi anne ve babasının zararını karşılayacak ve bu küçük suçun üstü kısa zamanda örtülecektir. Bunun için plan yaparlar. Soygun günü gelip çattığında, olay beklediklerinden farklı şekilde gelişir ve ve iki kardeşin anneleri paniğe kapılan soyguncu tarafından öldürülür. Baba, olayın iç yüzünü araştırırken iki kardeş korkunç bir vicdan azabı ile karşı karşıya kalırlar.

Gösterim Tarihi: 15.02.2008
Yönetmen: Sidney Lumet
Oyuncular: Philip Seymour Hoffman , Ethan Hawke , Albert Finney , Marisa Tomei , Aleksa Palladino , Michael Shannon , Amy Ryan , Sarah Livingston , Brían F. O'Byrne , Rosemary Harris , Blaine Horton , Arija Bareikis , Leonardo Cimino , Lee Wilkof , Damon Gupton ,
Senaryo: Kelly Masterson
Görüntü Yönetmeni: Ron Fortunato
Müzik: Carter Burwell
Kurgu: Tom Swartwout
Yapımcı: Michael Cerenzie, Belle Avery, Jane Barcley, David Bergstein
Yılı: 2007,
Ülke: ABD
Süre: 117 Dakika
Türü: Dram, Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi