Camcı: Adı Bu Aşk Eziyetin - The Name Of This Pain Is Love (2010)


Camcı: Adı Bu Aşk Eziyetin - Sinema Filmi - The Name Of This Pain Is LoveBir akrabasının yanında camcı kalfası olarak çalışan Metin, her şeyi göze alarak Bursaspor´un hiçbir maçını kaçırmamaktadır. Eşi Esma, 2 yaşındaki oğlu Murat ve babası Hacı Ferik ile kirada yaşayan Camcı Metin´in bu durumu ve Bursaspor´a aşırı tutkusu, karısıyla sürekli tartışmasına vesile olur.

Metin´in babası yıllar önce Yugoslavya´dan Türkiye´ye göç etmiş inatçı bir Arnavut´tur. Hacı Ferik, Metin Oktay´a hayranlığından ötürü oğluna Metin adını koymuştur. Metin gençlik yıllarında başarılı bir futbolcuyken ayağı kırılıp futbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Geçmişte yaşanan bazı özel ve kötü anılar Metin´in hayatında derin yaralar açmıştır. Metin, arkadaşı ve (tribün lideri) Amigo Sinan´a çok güvenmektedir ve çok sıkı arkadaştırlar.

Sinan´ın bir takım işlere bulaşması başlarını derde sokacaktır. Nereli olduğu ve ne iş yaptığı belli olamayan, modern(!) mafya görünümlü, lüks arabaya sahip Atilla´nın, Sinan´ı kandırması ve bir takım işlerde kullanmaya çalışması sorunu büyütür. Sinan, Atilla´nın teklifiyle yüklü miktarda paraya kavuşur. Sinan parayı aldıktan sonra pişman olur ve kendisini satılmış hisseder. Bundan vazgeçip parayı iade etmeye karar verir.

Parayı Atilla´nın adamlarına iade ederler. Ancak beladan kurtulduklarını sandıkları bir anda, deplasmana giderken onları çok daha acı bir sürpriz beklemektedir.

"Hayat 90 dakika değildir..."
90 dakikaya sığmayan, asıl bitiş düdüğü ile başlayan maçların öyküsü, Adı Aşk Bu Eziyetin ...
Hayatını futbola ve taraftarlığa endekslemiş insanların, mutlu ve mutsuz olma biçimleri... Adı Aşk Bu Eziyetin ...
Tribünden, saha dışından yapılan planlar, oyun dışında oyunlar...
Kartvizitsiz kara adamlar, çantalarından dolar akanlar...
Delikanlıyı çatlatan çıkarlar, kırıp geçiren paralar...
Yol kesen deplasmanlar, taş yağan otobüsler, hakemi taraf tutan yaşamlar ve kara vicdanlı aşklar...
Futbol taraftarı olma psikolojisinin irdelendiği uzun metraj sinema filmi projesi...

Gösterim tarihi:03 Eylül 2010
Yönetmen : Suat Oktay ŞENOCAK
Oyuncular: Y. Günay Güney (metin), Altuğ Görgü(sinan), Arzu Tan Bayraktutan(esma), Murat Liman(sedat), Rıza Sönmez(atilla), Burhan Narınç(hacı haydar), Ramiz Çiçekdağ(hacı ferik), Ahmet Beydüz(bahtiyar), Yunus Emre Kılınç(orhan), Bülent Uçar (ersel),
Senaryo : R. Zafer Yılmaz
Yapımcı: LOGOS Film Making, İnSanat Sinema Derneği
Görüntü yönetmeni : Serdar Güven
Müzik : Celal Kaçar
Türü: Dram
Yılı:2010


Benzer Yazılar:

Kategori: , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi