Krallık - The Kingdom (2007)


Krallık - The Kingdom - Sinema FilmiHükümet adına çalışan özel ajan Ronald Fleury (Jamie Foxx) kariyerinin en önemli görevini almıştır. Çok seçkin ajanlardan oluşan bir ekip kuracak (Bu ekipteki ajanları Jennifer Garner, Chris Cooper ve Jason Bateman oynadı); sonra ekibiyle birlikte Riyad?a giderek Suudi Arabistan?da çalışan bir işadamına yönelik ölümcül saldırının arka planındaki terörist beyin adamını ele geçirecektir. Timin tek görevi vardır: Bir hafta içerisinde bu ülkeye sızarak batı toplumuna yönelik ?cihad? düzenlemeye hazırlanan terör hücresinin planını bozmak?

Görev öncesinde gerekli hazırlığı yapmış ve sıkı bir eğitim almışlardır ama tamamen yabancı bir dünyaya girişlerinde yüz yüze geldikleri kültür şokunu giderecek hiçbir eğitim yoktur. Bu farklı ülkede kendileriyle işbirliği yapmayı kabul etmeyen yerel yöneticilerle karşı karşıya gelirler. Üstelik yerel yöneticiler destek olmaktan çok köstek olmaktadır. Sadece bu davranışlar bile sadece ve sadece kendi güçlerine güvenmekten başka çarelerinin olmadığının göstergesidir.

Ancak yardım etmeye istekli bir Suudi polis yüzbaşısının (Ashraf Barhoum) ortaya çıkmasıyla beklenmedik bir müttefik bulurlar. Yüzbaşının işbirliği ve desteğiyle Riyad?daki politik çevrelere ulaşarak saldırının gerçek nedenini araştırma ve öğrenme fırsatını bulurlar. Saldırının şifrelerini çözdükten sonra yaptıkları arama bulma çalışması onları katillerin kapısına kadar götürecektir. Terörle savaşın karşıt taraflarında yer alan iki ekip, kendi hayatlarını kurtarmak için mücadele ederken adalet yerini buluncaya kadar asla durmayacaklardır.

Gösterim tarihi:2 Kasım 2007
Yönetmen:Peter Berg
Oyuncular:Jamie Foxx , Chris Cooper , Jennifer Garner , Jason Bateman , Ashraf Barhom , Ali Suliman , Jeremy Piven , Richard Jenkins , Tim McGraw , Kyle Chandler , Frances Fisher , Danny Huston , Kelly AuCoin , Anna Deavere Smith , Minka Kelly ,
Senaryo:Matthew Michael Carnahan ,
Müzik:Danny Elfman ,
Yapımcılar: Michael Mann, Scott Stuber
Dili: İngilizce, Arapça.
Yılı: 2007
Süre: 110 dk
Türü: Aksiyon, Dram, Gerilim


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , ,

Yorum Gönder

Copyright © Sinema Webbilgi