Harbi Define (2010)

Harbi Define - Sinema FilmiAmerikalı bir grup araştırmacı 1960'lı yıllarda İç Ege'nin bir köyüne gelir. Karun hazinelerini bulurlar ve hazinenin en değerli parçalarından birini alıp götürürler. 1960'lardan günümüze taşınan bu macera dolu öyküde ölüm döşeğindeki Tahir, 4 erkek çocuğunu ölmeden önce etrafına toplar ve onlara bırakacağı bir mirası olmadığından, Amerikalıların gelişinden ve yıllardır sakladığı sırrından bahseder ve hayata gözlerini yumar.

Bu sır; Uşak'ın bir köyünde bulunan evlerinin altındaki saklı bir hazinedir. Babalarının defin işlemlerini halleden kardeşler, köylerine gidip hazineyi bulma konusunda başta kararsız kalırlar ve tartışırlar. Sonra bir falcının yanına giderler. Cingöz Falcı köydeki evden ve hazinden bahsedince kardeşlerin kararı değişir ve hepsi zengin olma hayali kurmaya başlar. En sonunda istemeyerekte olsa Ramazan( Önder AÇIKBAŞ) Cemil (Cengiz KÜÇÜKAYVAZ), Kenan ( Cüneyt Arda PAMUK) Ender( Melih OĞUZHAN ) ve Hoca ( Kemal KURUÇAY ) Uşak'a doğru yola koyulurlar. Birbirine zıt 4 kardeş ve bir falcı hoca yoldadır artık. Yolda başlarına birbirinden ilginç, komik ve zorlayıcı olaylar gelir. Komik olaylar zinciri ile dolu bir yolculuktan sonra köye varırlar.

Köye hazine aramak için gelen 4 kardeş bir yandan hazineyi ararken diğer yandan da kendilerini keşfe çıkarlar. Köy hayatının temizliği ve saflığı, köy insanın samimiyeti ve komik halleri hazine arayan bu 4 kardeşte büyük değişimlere yol açacaktır.

Harbi Define - Sinema FilmiGösterim Tarihi: 1 Ekim 2010
Yönetmen : Hakkı Görgülü
Oyuncular :Cengiz Küçükayvaz, Önder Açıkbaş, C. Arda Pamuk, Melih Oğuzhan, Züleyha Karyağdı, Kemal Kuruçay, Hasan Cihat Örter, Sümer Ezgü, Haldun Boysan, Zuhal Yalçın, Gülay Ezgü, Selçuk Uluergüven, Sinan Bengier, İrfan Kangı, Ali Yaylı, Gözde Tüm, Tarık Karyağgı, Hasan Karcı, Taner Çağlar, Adem Bican, Fatih Ayci,
Senaryo : Mesut Dadal, Hakkı Görgülü
Müzik : Melih Oğuzhan
Türü : Komedi, Macera
Süre : 120 Dk

0 Response to "Harbi Define (2010)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel