Nefes Nefese - Inhale (2010)

Nefes Nefese - Inhale (2010)Nefes Nefese (Inhale), ender görülen bir hastalığa yakalanan tek çocukları Chloe'yi kurtarmak için çabalayan Los Angeles Bölge Savcısı Paul Stanton (Dermot Mulroney) ve karısı Diane'in (Diane Kruger) soluksuz izlenen öyküsünü anlatıyor.
Bir yandan ünlü ve zengin bir adama açılan seks suçlaması davasına yoğunlaşmak zorunda kalan Paul, diğer yanda da kızını kurtarmak için çeşitli yöntemleri araştırmaktadır. Her iki ciğerinin birden değiştirilmesi gereken ve organ nakli için sıra bekleyen Chloe'nun durumu gittikçe kötüleşmektedir. Doktor Rubin (Rosanna Arquette) onlara Chloe'nin hayatını kurtarmak için elinden hiçbir şey gelmeyeceğini söyler ama eğer yeterli paraları varsa, organ donörü bulmanın başka yolları da olduğunu anlatır.
Kızlarının hayatını kurtarabilmek için yasaları çiğnemek zorunda kalabilecekleri gerçeği karşısında şaşkına dönen Paul, tavsiye almak üzere yakın arkadaşı James Harrison'a (Sam Shepard) danışır. Harrison, Meksika'daki Tijuana şehrinde organ nakliameliyatları gerçekleştiren gizemli doktor Navarro (Vincent Perez) hakkında bilgisi olduğunu söyler ama bu işin peşinden koşarsa, elindeki her şeyi, ününü, kariyerini ve hatta hem kendisinin hem de kızının hayatlarını kaybedebileceği gerçeğini hatırlatır.

Kafası karışmış ve adeta çılgına dönmüş Paul ve Diane riski göze alarak söz konusu doktoru bularak, eğer mümkünse Chloes'nun hayatını kurtarmaya karar verirler. Bu karar onları Meksika'nın en karanlık işlerinin döndüğü yeraltı dünyasına götürecektir. Paul'ün araştırmaları sonunda onu yozlaşmış bir Meksika'lı polis memuru Aguilar'a (Jordi Molla) ve aslında Dr. Navarro naki ameliyatlarını bağış yöntemiyle değil, zorla ele geçirdiği insalrdan ölümlerine pahası çaldığı gerçeğine ulaştırır.
Uluslararası organ mafyasıyla karşı karşıya gelen Paul kendi kızını kurtarmakla, bu suçu ortaya çıkararak yüzlerce çocuğun hayatını kurtarmak arasında bir seçim yapmak zorunda bulur.

Gösterim Tarihi 29 Ekim 2010
Yönetmen: Baltasar Kormákur
Oyuncular:Mia Stallard , Dermot Mulroney , Diane Kruger , Sam Shepard , Jordi Mollà , Vincent Perez , Rosanna Arquette , David Selby , Cesar Ramos , Kristian Ferrer , Arlin Alcala , Juan Avila , Nick Banks , Richard Barela , Daniel Barela ,
Senaryo: Walter A. Doty, John Claflin
Yapımcılar: Michelle Chydzik Sowa, Jennifer Kelley
Görüntü Yönetmeni: Óttar Gu?nason
Müzik: James Newton Howard
Türü : Dram, Gerilim
Yılı: 2009,
Ülke:ABD ,
Süre: 100 dk

0 Response to "Nefes Nefese - Inhale (2010)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel