Nene Hatun: Aziziye (2010)

Nene Hatun: Aziziye (2010)Üniversite Kız kayak takımı 2011 Kış olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. İçlerinden bir vardır ki bölgenin kızı olması nedeni ile bu spora oldukça yatkındır ve ondan çok şey beklenmektedir. Suna okuldaki başarısı ve kişisel özellikleri ile de herkesin takdirini toplamaktadır, fakat tam bu sırada büyük bir talihsizlik yakasına yapışır, abisi ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır ve hayattaki her şey altüst olmuştur. Hocası bu problemin üstesinden gelmesi için Suna'ya NENE HATUN'u örnek gösterir. En umutsuz durumda bile mücadeleye daha azimli şekilde devam etmenin hayata tutunmak ve başarıya ulaşmak için en doğru yol olduğunu anlatır.

Yönetmen film hakkında şöyle bahsediyor:Filmde ''93 Harbi'' olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında yaşanan olayları ve 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunlarını konu aldıklarını belirten Taşdöğen, şunları kaydetti:

''Filmde, Nenehatun'un kahramanlıklarını anlatıyoruz. Geçmişle günümüz arasında bir bağlantı kuruyoruz. Geçmişte Osmanlı-Rus savaşı sırasında yaşanan olayları, Ermeni mezalimine karşı yapılan göçleri anlatıyoruz. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyan bir bayan öğrencinin 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nda kayak branşında birinci olmasından bahsediyoruz.

Gösterim Tarihi:29.10.2010
Yönetmen:Avni Kütükoğlu
Oyuncular:Açelya Elmas (Nene Hatun), Barış Koçak (Nalbant Ahmet)
Mehmet Esen (Akif Paşa), Betül Şahin (Zeynep), Serdar Gökhan (Ahmet Muhtar Paşa), Murat Soydan (Kadı Ziyaettin), Yılmaz Köksal (Kurt İsmail Paşa), Levent Ülgen (Yavuz Hoca), Nuri Alço (Kumandan)
Senaryo:Avni Kütükoğlu
Yapımcılar: Sebahattin Kat, Veysi Dündar
Türü: Dram, Tarih, Savaş, Belgesel
Ülke : Türkiye
Yılı:2010
Süre: 90 dakika

0 Response to "Nene Hatun: Aziziye (2010)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel