Ronin (1998)

Eski CIA ajanı Sam (Robert De Niro) ve eski bir paralı asker olan Vincent (Jean Reno) Soğuk Savaş'ın sona ermesiyle adeta bağımsız kalmışlardır.Yeni dünya düzeninde takip, organizasyon ve atak yetenekleri çok üstün olan ve en yüksek parayı verenlerin kiraladığı paralı askerler haline gelen bu ajanlara; Ronin adı verilmişti.

Her ikisi de Fransa'da çok gizli bir görev için buluşurlar; kendileri gibi istihabaratçı ya da özel kuvvetlerde görev yapmış paralı askerlerden oluşan dört kişiyle beraber çok gizli bilgiler içeren bir çantayı ele geçirmekle görevlendirilirler.İlk bakışta kolay gibi görünen bu görev, aynı çantanın peşinde olan diğer yeraltı ve istihbarat elemanlarınında işe karışmasıyla çok zor hale gelir.

Filmin mekanları olarak Paris, Nice ve Arles kullanılmış, özellikle etkileyici otomobil takip sahneleriyle ilgi çekicidir.

Gösterim Tarihi:18 Aralık 1998
Yönetmen: John Frankenheimer
Oyuncular: Robert De Niro , Jean Reno , Natascha McElhone , Stellan Skarsgård , Sean Bean , Skipp Sudduth , Michael Lonsdale , Jan Triska , Jonathan Pryce , Ron Perkins , Féodor Atkine , Katarina Witt , Bernard Bloch , Dominic Gugliametti , Alan Beckworth
Senaryo: J.D. Zeik ,
Ülke: İngiltere, ABD
Dili: Fransızca, Rusça İngilizce
Süre: 122dk
Yılı: 1998
Türü: Aksiyon, Suç, Gerilim

0 Response to "Ronin (1998)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel