Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - Lord of the Rings: TheFellowship Of The RingJohn Ronald Reuel Tolkien'ın tyüzyılın en çok okunan kitapları listesine giren eseri Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ilk bölümü Yüzük Kardeşliği, iyinin kötüye karşı verdiği savaşı epik bir biçimde sunuyor.

Oldukça uzun bir bekleyişten sonra filme alınan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Orta Dünya'da tarihten önceki bir dönemde geçiyor. Karanlıkların Efendisi Sauron tüm kötü güçleri bir araya getirerek kültürleri yok etmek ve tüm yaşamı kendisine köle etmek ister. Sauron'un ihtiyacı olan çok küçük bir şeydir: Bir yüzük.

Bu yüzük yüzyıllardır kayıptır ve eğer Karanlıkların Efendisi'nin eline geçerse Orta Dünya tamamen karanlığa gömülecektir.

Sauron tüm gücünü bu yüzüğü bulmak için kullanır. Fakat yüzük bir şans eseri genç bir hobbit olan Frodo Baggins (Elijah Wood)'in ellerindedir.

Orjinal isim: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Gösterim tarihi:
Yönetmen:Peter Jackson
Oyuncular:Alan Howard , Elijah Wood , Ian McKellen, Noel Appleby , Sean Astin , Sala Baker , Sean Bean , Cate Blanchett , Orlando Bloom , Billy Boyd , Marton Csokas , Megan Edwards , Michael Elsworth , Mark Ferguson , Christopher Lee ,
Senaryo:J.R.R. Tolkien , Fran Walsh , Philippa Boyens , Peter Jackson ,
Müzik:Howard Shore ,
Görüntü Yönetmeni: Andrew Lesnie
Dili: İngilizce, Sindarin.
Yılı: 2001
Süre: 178 dk
Türü: Aksiyon, Macera, Dram

0 Response to "Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel