Benden Bu Kadar - As Good As It Gets (1997)

Melvin Udall ırkçı, homofobik, antisemitik, bencil, obsesif kompulsif bozukluğu olan ve insanları sevmeyen New York'lu çok ünlü ve zengin bir aşk romanı yazarıdır. Etrafında onu seven kimse olmamasına rağmen okurları ona hayrandır. Melvin her sabah kahvaltısını aynı restoranda ve aynı masada yapmakta ve servisi de aynı garsonun (Carol) yapmasını istemektedir. Carol hasta bir çocuğu olan ve varoşlarda yaşayan orta halli ve dul bir kadındır. Hayatını sürekli takıntıları ile yöneten ve hiçbir değişikliğe açık olmayan Melvin'in hayatı önce eşcinsel ressam komşusunun (Simon) evinde gasp edilmesiyle ve daha sonra da servisini yapan garson kadının çocuğunun hastalanıp da restorana gelememesi ile altüst olur. Film bu üç farklı tipin Baltimore'a yaptıkları mecburi seyahat ve yakınlaşmaları üzerine kurulur.

Film, yedi dalda Oscar'a aday gösterildi. Jack Nicholson en iyi erkek oyuncu, Helen Hunt ise en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar kazandı.

Gösterim tarihi:20 Mart 1998
Yönetmen: James L. Brooks
Oyuncular: Jack Nicholson , Helen Hunt , Greg Kinnear , Cuba Gooding Jr. , Skeet Ulrich , Shirley Knight , Yeardley Smith , Lupe Ontiveros , Jill the Dog , Timer the Dog , Billy the Dog , Bibi Osterwald , Ross Bleckner , Bernadette Balagtas , Jaffe Cohen
Senaryo: Mark Andrus , Mark Andrus
Müzik:Hans Zimmer ,
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 139 dk
Yılı: 1997
Türü: Komedi, Dram, Romantik

0 Response to "Benden Bu Kadar - As Good As It Gets (1997)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel