Bir Kış Masalı - The Winter Guest (1997)

İki yaşlı kadın, iki sevgili, bir anne-kız ve iki ortaokul öğrencisinin yaşamlarındaki bir dönüm noktasını anlatan film, korku ve endişe ya da bilinmeyenin getirdiği belirsizlik duygusunu işliyor.
İskoçya'da bir kış günü, bir kasaba, dört hikâye... Günlerin kısa, ışığın göz alıcı, havanın buz gibi olduğu kış mevsminde yönetmen Alan Rickman bize birbirinden bağımsız dört hikâyeyi anlatıyor. Önce bir anne kız... Frances (Emma Thompson) eşini kaybetmiştir ve oğlu Alex'le birlikte buralardan taşınmak istemektedir. Kızının uzaklara gitmesi fikri bile anne Elspeth (Phyllida Law) için dayanılmaz bir olaydır. Frances'in oğlu Alex, aralarında bir çekim olan Nita'yla buluşmuştur. İki yaşlı kadın, Lily ile Chloe, bir yandan otobüs beklemekte bir yandan da sohbet etmektedir. 12 yaşındaki sınıf arkadaşları Sam ile Tom dondurucu soğukta okulu kırmış, yaşlarından beklenmeyecek konulara dalmışlardır.

Gösterim tarihi: 27 Mart 1998
Yönetmen: Alan Rickman
Oyuncular: Phyllida Law , Emma Thompson , Sheila Reid , Sandra Voe , Arlene Cockburn , Gary Hollywood , Sean Biggerstaff , Douglas Murphy , Tom Watson , Jan Shand , Sandy Neilson , Billy McElhaney , Helen Devon , Harry Welsh , Christian Zanone
Senaryo: Sharman Macdonald , Sharman Macdonald
Müzik:Michael Kamen ,
Ülke: İngiltere, ABD
Dili: İngilizce
Süre: 108 dk
Yılı: 1997
Türü: Dram

0 Response to "Bir Kış Masalı - The Winter Guest (1997)"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel