Oyun - The Game (1997)

Oyun - The Game (1997) Nicholas Von Orton, bütün yatırımlarının kontrolünü ve ilişkilerini elinde tutmaya alışık, zeki, kurnaz ve başarılı çok zengin bir dolar milyoneri iş adamıdır.

Ancak Orton'un bu düzenli yaşamı, sorumsuz fakat etkileyici küçük kardeşi Conrad'ın ona verdiği beklenmedik bir doğum günü hediyesiyle kökünden değişikliğe uğrar. Nicholas oyuna başlarken ortada çok büyük bir ödül olduğunu farkeder ancak bu esrarengiz oyunun kuralları ve amacı hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Nicholas başına geldiği ve karşılaştığı olaylardan, aksiliklerden hangisinin gerçek ve hangisinin oyunun bir parçası olduğunu da anlayamaz. Önüne çıkan insanlar hatta taksi şoförü bile onu öldürmeye kalkar,canını zor kurtarır. Bundan sonra Nicholas bir paranoyak gibi yaşamakla beraber karşısına çıkan ve ona yardımcı olmak isteyen genç,güzel ve alımlı Christine'nin bile kendisini öldürmek istemesinden şüphelenir.

Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Michael Douglas , Sean Penn , Deborah Kara Unger , James Rebhorn , Peter Donat , Carroll Baker , Anna Katarina , Armin Mueller-Stahl , Charles Martinet , Scott Hunter McGuire , Florentine Mocanu , Elizabeth Dennehy , Caroline Barclay , Daniel Schorr , John Aprea
Senaryo: John D. Brancato , Michael Ferris
Müzik:Howard Shore ,
Ülke: ABD
Dili: Kanton İngilizce, Almanca
Süre: 129 dk
Yılı: 1997
Türü: Aksiyon, Macera, Gizem, Gerilim

1 Response to "Oyun - The Game (1997)"

  1. Beğendiğim güzel filmlerdendir. Fakat bana böyle bir oyun oynansa film sonunda konu o şekilde gelişmezdi, kesin.

    YanıtlayınSil

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel