Tehlikeli İlişki – A Dangerous Method (2011)

Psikolojinin iki büyük öncüsü Carl Jung ve Sigmund Freud arasındaki dostluğun nasıl bozulduğunu anlatıyor. 1904 yılındayız. Akli dengesi bozuk olan Sabina Spielrein adında bir Rus kadın, tedavi olması için Carl Jung’a teslim edilir. Burghölzli Akıl Hastanesi’nde, hocası Sigmund Freud ile birlikte çalışmakta olan Jung, bu hastasıyla yakınlaşmaya başlar. Ancak bu durum meşhur usta ile yükselmekte olan genç çırağının arasının açılmasına neden olacaktır.

Tecrübesiz psikiyatrist Carl Jung ve danışmanı Sigmund Freud ve aralarına giren sorunlu ama bir o kadar da güzel genç kadın Sabina Spielrein arasındaki fırtınalı ilişkiler bütününe, bir de sınırları yıkmak konusunda kararlı olan ahlaksız hasta Otto Gross katılır. Her birinin şehvet, tutku ve aldatma üzerine kişisel keşifleri, modern düşüncenin doğasını tamamen değiştirecektir.

Gösterim Tarihi: 25 Kasım 2011
Yönetmen: David Cronenberg
Oyuncular: Viggo Mortensen , Keira Knightley , Michael Fassbender , Vincent Cassel , Sarah Gadon , André Hennicke , Arndt Schwering-Sohnrey , Mignon Remé , Mareike Carrière , Franziska Arndt , Wladimir Matuchin , André Dietz , Anna Thalbach , Sarah Marecek , Bjorn Geske
Senaryo: Christopher Hampton , John Kerr
Müzik : Howard Shore
Kurgu: Ronald Sanders
Görüntü Yönetmeni : Peter Suschitzky
Yapımcı : Jeremy Thomas, Martin Katz, Marco Mehlitz
Ülke: İngiltere , Almanya , İsviıre , Kanada
Dili: Almanca , İngilizce
Süre: 93 dk
Yılı: 2011
Türü: Dram , Gerilim

Tehlikeli İlişki - A Dangerous Method

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*