İçinde Yaşadığım Deri – La piel que habito – The Skin I live In (2011)

İçinde Yaşadığım Deri - La piel que habito - The Skin I live InBir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard (Antonio Banderas), artık eşini kaybetmiş ve çok geç olmuş olsa da, yeni bir deri yaratma fikrine saplanır.
Aradan geçen 12 yılın sonunda, evindeki laboratuvarında, dokunmaya duyarlı ama içsel ve dışsal her türlü saldırıya çok dayanıklı, kalkan gibi bir deri yapmayı başarır. Bunu elde etmek için de hücre tedavisinn tüm olanaklarından yararlanır.
Yıllar süren çalışnanın bir noktasında Robert?a insan bir denek, bir suç ortağı ve biraz da vicdansızlık gerekir. İlki sorun dahi olmaz; kendisine doğduğu günden beri bakan Marilia çok sadık bir işbirlikçi olacaktır ve asıl ihtiyacı olan denek insanlara gelince…
Bu süre zarfında, kadın ve erkek birçok genç insan ortadan yok olmuştur, çoğu da kendi istekleriyle. Bu gençlerden birisi, görkemli El Cigarral köşkünü Robert ve Marilia ile paylaşırken ? hem de hiç istemeden ? bulur kendisini.

Gösterim Tarihi: 30 Aralık 2011
Yönetmen: Pedro Almodóvar
Oyuncular: Antonio Banderas , Elena Anaya , Blanca Suárez , Jan Cornet , Marisa Paredes , Bárbara Lennie , Fernando Cayo , Eduard Fernández , Roberto Álamo , Agustín Almodóvar , Buika , José Luis Gómez , Susi Sánchez , Isabel Blanco , Esther García
Senaryo: Pedro Almodóvar , Thierry Jonquet
Eser: Alcaine Thierry Jonquer (Mygale)
Müzik:Alberto Iglesias ,
Kurgu: Jose Salceda
Görüntü Yönetmeni: Jose Luis
Yapımcı: Agustin Almodovar
Yürütücü Yapımcı: Esther Garcia
Türü:Dram,
Ülke: İspanya
Dili: İspanyolca
Süre: 117 dk
Yılı: 2011

Giyilen Deri - La piel que habito (2011)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*