Hayat Ağacı – The Tree of Life (2011)

1950’lerde geçen film, büyüdükçe masumiyetin kaybına tanık olan çocukların hikayesini anlatıyor.

Film, en büyük oğulları Jack?in, çocukluk masumiyetinden, buruk yetişkinlik çağına geçişinde babasıyla (Brad Pitt) olan karmaşık ilişkisini yoluna sokma çabasına ayna tutuyor. Jack (olgunluk halini Sean Penn?in oynadığı) modern dünyada kaybolmuş bir kişiliktir ve kaderin varlığını sorgularken bir yandan da hayatın kökenlerine ve anlamına dair bir sorgulamaya girmektedir. Malick’ın imza niteliğindeki görselliğiyle vahşi bir doğaya ve ruhani bir zerafet, yaşamalarımızı yalnızca birey ya da aile düzeyinde değil, tüm hayatı etkiler nitelikte karşımıza çıkıyor.

Hayat Ağacı hayata yazılmış bir şarkı, yoğun, içsel ve kozmik olana bir dürbünden bakan, en derin ve insani sorgulara uzanan bir arayış. Texas?ta küçük bir kasabadaki bir ailenin saf yaşamından ve duygularından, vahşi, köşeli bir uzama geçmesi, genç bir çocuğun masumiyetini kaybedip korku, merak ve üstünlükle tanışmasının hikâyesi.

Gösterim tarihi:25 Kasım 2011
Yönetmen : Terrence Malick
Oyuncular: Brad Pitt , Sean Penn , Fiona Shaw , Jessica Chastain , Joanna Going , Dalip Singh , Kari Matchett , Jennifer Sipes , Jackson Hurst , Brenna Roth , Crystal Mantecon , Lisa Marie Newmyer , Will Wallace , Kimberly Whalen , Erinn Allison
Senaryo : Terrence Malick
Görüntü Yönetmeni:Emmanuel Lubezki,
Müzik:Alexandre Desplat
Senaryo:Terrence Malick
Yapımcılar:Ivan Bess, Dede Gardner, Nicolas Gonda ,
Türü : Dram,
Yılı : 2010
Ülke : ABD
Dili : İngilizce

Hayat Ağacı  - The Tree of Life (2011)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*