İntikamın Bedeli – Seeking Justice (2011)

Will Gerard (Nicolas Cage) kendini mesleğine adamış bir İngilizce öğretmenidir. Başarılı bir müzisyen olan karısı Laura (January Jones) ile mutlu bir evliliği vardır. Orkestra konserleri, arka bahçede verilen mangal partileri ve Will?in en sevdiği hobisi olarak, çalıştığı okulun müdürü (Harold Perrineau) ile yaptığı satranç maçlarıyla geçirdikleri rahat bir ev hayatları vardır.

Bir gece yaşamları korkunç bir olayla altüst olur. Provadan çıkan Laura ağır bir cinsel saldırının kurbanı olur. Karısının durumunu öğrenmek için telaş içinde hastanede bekleyen Will?in yanına iyi giyimli bir adam (Guy Pearce) gelir ve ona sessizce, bu olaydan sonra, çifti duygusal olarak çok yıpratacak olan adli süreci yaşamak yerine, adaleti derhal yerine getirmeyi teklif eder. Bir çılgınlık anında çabuk karar vermesi gereken Will bu teklifi kabul eder ve yasal olmayan yollardan düzen sağlamaya çalışan bir yeraltı örgütünün içine düşüverir. Olaylar gitgide daha korkutucu ve tehlikeli bir hal almaya başlar.

Gösterim Tarihi: 02 Aralık 2011
Yönetmen: Roger Donaldson
Oyuncular: Nicolas Cage , January Jones , Jennifer Carpenter , Guy Pearce , IronE Singleton , Harold Perrineau , Xander Berkeley , Monica Acosta , Joe Chrest , David Jensen , Mike Pniewski , Jason Davis , J.D. Evermore , Wayne Pére , Cullen Moss
Senaryo: Todd Hickey , Robert Tannen
Ülke: ABD
Dili: İngilizce
Süre: 105 dk
Yılı: 2011
Türü: Aksiyon , Dram , Gerilim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*