Liza’dan Sevgilerle – Love Liza (2002)

Wilson Joel, mutlu bir evliliği ve iyi bir kariyeri olan bir web tasarımcısıdır. Wilson’in hayatı karısı Liza’nın nedensiz yere intihar etmesiyle aniden alt üst olur. Genç adam acıyla bir türlü baş edemez. Karısıyla paylaştıkları yatakta uyuyamaz ve yanıtsız sorularına cevap aramak için balaylarını geçirdikleri yere gitmekten kendini alıkoyamaz.

Acısı o kadar derindir ki, ne anlayışlı patronu, ne ona destek olmaya çalışan iş arkadaşları onu teselli edebilir. Yakınlık duyduğu ve birlikte olmaya katlanabildiği tek kişi, karısının annesi Mary Ann’dir. Hem damadının acısına ortak olmaya hem de kendi yasını yaşamaya çalışan Mary Ann ve Wilson, Liza’nın intiharından önce kocasının yastığının altına bıraktığı mektup yüzünden anlaşmazlığa düşerler.

Kadın kızının son sözlerini duymak istemekte adamsa karısının ölümünün hemen öncesinde ona itiraf edebileceği gerçekleri öğrenmekten bucak bucak kaçmaktadır. Mektup finale kadar açılmadan kalır. Hayatına devam etmeyi başaramayan Wilson ise, çareyi, ne onu ne karısını ne de geçmişini bilmeyen model uçak fanatiklerinin arasına karışmakta bulur. Onu rahatlatan tek şey ise model uçaklarda kullanılan yakıtın buharını içine çekerek kafa bulmaktır.

Yönetmen: Todd Louiso
Oyuncular: Philip Seymour Hoffman, Annie Morgan, Kathy Bates, J.D. Walsh
Senaryo: Gordy Hoffman ,
Dili: İngilizce
Süre: 90dk.
Ülke: Fransa, Almanya, ABD
Türü: Komedi, Dram
Gösterim Tarihi: 31 Ocak 2003 (İngiltere)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*